Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Всі статті
...за всі 20 років біля красеня-пам’ятника (у Севастополі надзвичайно красива скульптура) жодного разу ніхто не сварився і не штовхався.
5 квітня наш народ відзначає двадцятилітній ювілей з дня створення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Самая ужасная трагедия нынешнего века.
 Країно, з Днем народження тебе! Сьогоднi в нас усiх найбiльше свято...
 Голові Севастопольської міської державної адміністрації В.Г. Яцубі Звертаємось до Вас із проханням активізувати зусилля щодо будівництва української школи-колегіуму на 720 місць з українською мовою навчання
 ВСУПЕРЕЧ УСЬОМУ! Я мріяв про інше святкування 20-річчя Незалежності.
 Питання ребром Питання ребром: чи життя ми наладимо, Чи вічно прислужувать нам у чужих?!
 ЯК ВОНО - ЗНIМАТИ УКРАЇНСЬКЕ КIНО З 5 січня 2011 року авторською групою на чолі з молодим режисером Іваном Канівцем, було розпочато роботу над екранізацією спогадів генерал-хорунжого УНР Всеволода Петріва. Документальна стрічка «Українська революція» - це спроба відтворити події не такої вже й далекої минувшини з метою продемонструвати сучасному українцю, як століття тому діди та прадіди здобували своє право на вільне життя.
 ХЛIБ - УСЬОМУ ГОЛОВА ПАТ "Цар хліб" працює відкрито, прозоро, підконтрольне і підзвітне всім органам і службам, передбачених законодавством України. Є гарантом стабільності, в будь-яких форс-мажорних обставин забезпечує населення хлібом.
Не будьмо байдужими до всього, що відбувається в нашій державі!
Нехай ці чисті, як сльоза, росиночки заграють для тих, кому не байдужа доля рідної України!
 Я по-справжньому щаслива людина! Почуття єдності, дружби ми, ліцеїсти, пізнаємо в щоденному житті. Нас учать, що взаємопідтримка, допомога товаришеві щирим словом чи конкретною справою, небайдужість до життя - ось запорука успіху! А разом - ми сила!
Голова Севастопольського Союзу українок Богдана Процак щойно повернулася зі Львова...
На світанку української незалежності народився один з найвідоміших часописів нашого краю "Вільний голос".
 З погляду Вiчностi Півтора століття ім’я Тараса Шевченка не сходить з уст високих трибунів та пересічних громадян. Він — єдиний у світі митець, до підніжжя пам’ятників якому великі державні мужі й скромні громадяни покладають квіти щороку, на вшанування роковин на Чернечій горі приїздять навіть з-за океану.
 «Дiла добрих обновляться, дiла злих загинуть» 9 березня відзначатимемо ювілей генія українського народу Тараса Шевченка. Чи буде велелюдне зібрання влади і городян біля монументу, побачимо. Дуже все навколо тривожно...
 ВIДЧУТТЯ ПЕРСПЕКТИВИ ЯК НЕОБХIДНIСТЬ «Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені», — ці слова сказав відомий український благодійник кінця XVIII і початку XIX століть Євген Чикаленко. Приблизно так думає і чинить меценат культури, освіти, медицини севастопольський підприємець Віталій Осадчий, який упевнений, що кожний свідомий громадянин і свідомий українець повинен щось робити для розвитку суспільства і держави.
 Через Слово вчитися любові до рідної землі Народна мудрість гласить: "Згода будує, а незгода руйнує". Пліч-о-пліч з українцями живуть росіяни, кримські татари, греки, євреї, німці та представники інших національностей. Від кожного з нас залежить, яким буде наш спільний дім - Україна.
Для того, щоб передплатити газету "Кримська світлиця", необхідно...
 Про деякi аспекти сучасного бiлiнгвiзму Попри небажання апелювати до політики, хочеться сподіватися, що Севастополь в історичній перспективі, позбувшись звичного конфлікту необхідності з вульгарними лінощами та ідейним невіглаством, підніме українську мову до такого рангу, на якому нині посідає французька в Марселі, болгарська в Пловдиві, чеська в Карлових Варах, а російська в Нижньому Новгороді.
 О книги, найкращi порадники, найвiрнiшi! Бібліотеку УКІЦ було створено як структурний підрозділ культурно-просвітницького відділу УКІЦ на базі книжкового фонду методичного кабінету та власних книжок працівників Центру з метою допомоги творчим відділам у підготовці заходів з української історії та культури.
 Сайт "Українське життя в Севастополі" http://ukrlife.org/ з'явився в Інтернетi 29 березня 2000 р. Задуманий і створений він був для відображення діяльності українських організацій та установ Севастополя. Першими словами ресурсу і його гаслом стали слова Лесі Українки: Нащо даремнії скорботи? Назад нема нам вороття! Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!
 ТИЖДЕНЬ СВЯТ ДЛЯ МОВОЗНАВЦIВ З успіхом пройшов у Севастопольському міському гуманітарному університеті (СМГУ) тиждень української філології...
У Севастополі відбулись урочистості і заключний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
14-15 березня 2013 р. у Черкаському інституті банківської справи відбулися Шевченківські читання.
 ДАВИДОВI ПСАЛМИ Блажен той муж, воістину блажен, котрий не був ні блазнем, ні вужем. Котрий вовік ні в празники, ні в будні не піде на збіговиська облудні.
Станьмо дружною сім’єю, Жити правдою й добром Присягнімо цим вином Перед вишнім Судією!
 РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ – УКРАЇНСЬКОЮ! Красиві черевички, вишиванка від полтавської майстрині, червоні ягідки з листям калини та червона стрічка у зачісці молодої, вишиванка білим по білому у нареченого, - такими урочисто зустріли і провели весільну церемонію працівники Севастопольського РАГСу Ленінського районного відділу юстиції Аліну Матвійчук та Максима Майорова.
Ми - флот, і долі цій завдячуєм. І флотська честь нам дорога. З ім'ям козацьким Сагайдачного Нас головний веде фрегат.
Цьогорічна весна принесла мені приємну несподіванку - можливість зустрітися із вами, дорогі севастопольці, і подарувати поетичні рядки.
 ДО УВАГИ ЛЮДЕЙ ДОБРОЇ ВОЛІ! Відкрито новий рахунок для пожертв на будівництво храму Успення Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви в Севастополі
Одне з найглобальніших і найскладніших для людства питань — співвіднесеність фатуму та можливості вільного вибору.
Доля, фатум, фортуна — поняття, у яких закладена передбачуваність. А хто ж передбачає майбутнє? Хто вирішує, якою буде доля людини? Бог? Диявол? Якась вища сила, провидіння? А може, сама людина?
Чи є однозначна відповідь на запитання: “Людина — господар своєї долі чи її життя фатально зумовлене якимись зовнішніми силами?” Я впевнена, що ні.
Про велич поезії не варто нагадувати щодня і говорити патетично, учень потребує часу на розмірковування. Сьогодні так треба трохи менше слів, а більше поезії.
Студенти спеціальності “Українська філологія” Севастопольського міського гуманітарного університету щороку проводять вже традиційну акцію “Варто прочитати”, яка має на меті популяризувати читання й перечитування творів Тараса Шевченка.
Спи синку рідненький, маленький козаче, Хай сни солоденькі насняться очатам.
 Адмірал Ігор ТЕНЮХ: Ігор Тенюх - один з найдосвідченіших українських адміралів, який одним із перших на Чорноморському флоті СРСР у званні капітан-лейтенанта присягнув на вірність Україні 22 січня 1992 року разом з офіцерами і генералами Головного штабу.
 Високодостойна севастопольська громадо! Дозвольте від усієї душі палко та сердечно вітати Вас, з 20-ю річницею відродження Українського флоту.
1958 року в Москві видали “Кобзар” з майже всіма поетичними творами Тараса Шевченка. Порівнюючи московський переклад з українським оригіналом, переконуємося у фальшуванні творів Шевченка.
 ФIРМА ТМ З нагоди двадцятилітнього ювілею Військово-Морських Сил Збройних Сил України фірма ТМ “Вігор” зичить українським військовим морякам мужності та наснаги, благополуччя й родинного затишку в благородній справі служіння своєму народові.
 УКРАЇНА - В СЕРЦІ АМЕРИКАНЦЯ Три роки минуло з часу, коли до України завітав симпатичний чорнявий хлопець на ім'я Шон Вільямс.
У Севастополі завершився міський конкурс, присвячений 20-річчю Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
 СЛОВО МАЛЕНЬКОГО КОЗАКА Я українець! І душею й тілом...
Напередодні Міжнародного дня рідної мови громадський комітет «Український Севастополь» та кафедра української філології Севастопольського міського гуманітарного університету на порталі «Українське життя в Севастополі» http://ukrlife.org/ провели для студентів навчального закладу експрес-турнір.
У січні 2014 року було проведено заключний етап конкурсу мультимедійних проектів, які були представлені на платформі “Щоденник.ua”. Творчі змагання проходили відповідно до міського плану заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка
Я не дозволю собі жити на колінах, ніколи не забуду про те, що за Україну потрібно стояти до кінця, і братиму приклад з Великого Кобзаря.
Час минав… Чорне море все омивало колись гострий камінець. Тепер він став круглим, до невпізнанності гладеньким. Як і раніше на узбережжя приходили люди. Серед нечисленної кількості шанувальників морської ідилії не можна було не помітити маленького хлопчика.
Розплющую очі... Прозорі промені теплого сонця замикають мене в своїх обіймах, вітаючи з новим днем. Ранок такий світлий, повний всеохоплюючого щастя…Сьогодні кожна хвилина значима, незабутня.
«У кожного своя доля і свій шлях широкий…» І кожне покоління йде своєю дорогою, шукаючи життєдайного джерела, що має цілющу властивість пробуджувати, випрямляти і зміцнювати духовні витоки Людини. І той, хто втамує спрагу кришталевою водою, вже ніколи не залишиться байдужим до долі свого народу.
 ЮВIЛЕЙНI МИЛI НАЦIОНАЛЬНОГО ВIЙСЬКОВОГО ФЛОТУ З нечисленної організаційної групи майбутніх Військово-Морських Сил до сучасного виду Збройних Сил України з багатотисячним особовим складом виріс національний військовий флот за двадцять років.
 20 РОКIВ - СПIЛЬНИМ ФАРВАТЕРОМ ...з нагоди 20-річчя відродження національних ВМС зичимо нашим колегам з "Флоту України" міцного здоров'я, творчих здобутків та йти надалі в кільватері флотського життя!
 Телерадіоцентр ВМСУ "Бриз" був заснований у 1994 році за ініціативи групи офіцерів виховного відділу та особисто військового журналіста капітана 2 рангу Мирослава Мамчака.
 ПЕРШІ ВІЙСЬКОВІ МОРЯКИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ Капітан 3 рангу Олександр Клюєв не встигав відповідати на перехресні питання, які ставили йому старші командири й офіцери штабу ЧФ. Суть зводилася до одного: відмовся, напиши рапорт, що нічого не відбулося. - Відбулося, - не погоджувався Олександр, - ми вважаємо себе вже військовими моряками України.
 I В СЕВАСТОПОЛЬ ПРИЙШОВ ШЕВЧЕНКО “Тарас Шевченко приїхав у Крим, щоб кріпити серця і душі наших місцевих українців у любові до України і гартувати їх у праці над оновленням вільної Української держави”.
Нація мусить відчувати, як б'ється її одне спільне серце, сповнене любові до Вітчизни...
 СЕРЕД РЕЧЕЙ, ЯКI НАГАДУЮТЬ ДИТИНСТВО Музей побуту Західної України – за 20 хвилин від центру Севастополя!
 КОРАБЕЛЬ КУЛЬТУРИ У 90-ті роки у об'єднання «Атлантика» виникли фінансові проблеми і над колективом культурного закладу нависла загроза скорочення. Але його директор - заслужений працівник культури України Олександр Артемович Коротун, людина небайдужа до культури, аматорського мистецтва, розвитку самодіяльної творчості севастопольців, запропонував створити на базі Палацу культури рибалок Український культурно-інформаційний центр.
 ВИШИТА ДОРОГОЦIННIСТЬ Про цей фартушок голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак на виставках української вишивки, пропагуючи народні традиції, завжди розповідає особливо схвильовано. В середині 90-х років його подарувала тітка чоловіка, колишня зв'язкова УПА, яка берегла запаску всі ці роки і розповіла її історію.
Афоризми

Чути треба тільки ті питання, на які ти спроможний знайти відповідь.

Фрідріх НІЦШЕ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми