Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Всі статті
...за всі 20 років біля красеня-пам’ятника (у Севастополі надзвичайно красива скульптура) жодного разу ніхто не сварився і не штовхався.
5 квітня наш народ відзначає двадцятилітній ювілей з дня створення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Самая ужасная трагедия нынешнего века.
 Країно, з Днем народження тебе! Сьогоднi в нас усiх найбiльше свято...
 Голові Севастопольської міської державної адміністрації В.Г. Яцубі Звертаємось до Вас із проханням активізувати зусилля щодо будівництва української школи-колегіуму на 720 місць з українською мовою навчання
 ВСУПЕРЕЧ УСЬОМУ! Я мріяв про інше святкування 20-річчя Незалежності.
 Питання ребром Питання ребром: чи життя ми наладимо, Чи вічно прислужувать нам у чужих?!
 ЯК ВОНО - ЗНIМАТИ УКРАЇНСЬКЕ КIНО З 5 січня 2011 року авторською групою на чолі з молодим режисером Іваном Канівцем, було розпочато роботу над екранізацією спогадів генерал-хорунжого УНР Всеволода Петріва. Документальна стрічка «Українська революція» - це спроба відтворити події не такої вже й далекої минувшини з метою продемонструвати сучасному українцю, як століття тому діди та прадіди здобували своє право на вільне життя.
 ХЛIБ - УСЬОМУ ГОЛОВА ПАТ "Цар хліб" працює відкрито, прозоро, підконтрольне і підзвітне всім органам і службам, передбачених законодавством України. Є гарантом стабільності, в будь-яких форс-мажорних обставин забезпечує населення хлібом.
Не будьмо байдужими до всього, що відбувається в нашій державі!
Нехай ці чисті, як сльоза, росиночки заграють для тих, кому не байдужа доля рідної України!
 Я по-справжньому щаслива людина! Почуття єдності, дружби ми, ліцеїсти, пізнаємо в щоденному житті. Нас учать, що взаємопідтримка, допомога товаришеві щирим словом чи конкретною справою, небайдужість до життя - ось запорука успіху! А разом - ми сила!
Голова Севастопольського Союзу українок Богдана Процак щойно повернулася зі Львова...
На світанку української незалежності народився один з найвідоміших часописів нашого краю "Вільний голос".
 З погляду Вiчностi Півтора століття ім’я Тараса Шевченка не сходить з уст високих трибунів та пересічних громадян. Він — єдиний у світі митець, до підніжжя пам’ятників якому великі державні мужі й скромні громадяни покладають квіти щороку, на вшанування роковин на Чернечій горі приїздять навіть з-за океану.
 «Дiла добрих обновляться, дiла злих загинуть» 9 березня відзначатимемо ювілей генія українського народу Тараса Шевченка. Чи буде велелюдне зібрання влади і городян біля монументу, побачимо. Дуже все навколо тривожно...
 ВIДЧУТТЯ ПЕРСПЕКТИВИ ЯК НЕОБХIДНIСТЬ «Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені», — ці слова сказав відомий український благодійник кінця XVIII і початку XIX століть Євген Чикаленко. Приблизно так думає і чинить меценат культури, освіти, медицини севастопольський підприємець Віталій Осадчий, який упевнений, що кожний свідомий громадянин і свідомий українець повинен щось робити для розвитку суспільства і держави.
 Через Слово вчитися любові до рідної землі Народна мудрість гласить: "Згода будує, а незгода руйнує". Пліч-о-пліч з українцями живуть росіяни, кримські татари, греки, євреї, німці та представники інших національностей. Від кожного з нас залежить, яким буде наш спільний дім - Україна.
Для того, щоб передплатити газету "Кримська світлиця", необхідно...
 Про деякi аспекти сучасного бiлiнгвiзму Попри небажання апелювати до політики, хочеться сподіватися, що Севастополь в історичній перспективі, позбувшись звичного конфлікту необхідності з вульгарними лінощами та ідейним невіглаством, підніме українську мову до такого рангу, на якому нині посідає французька в Марселі, болгарська в Пловдиві, чеська в Карлових Варах, а російська в Нижньому Новгороді.
 О книги, найкращi порадники, найвiрнiшi! Бібліотеку УКІЦ було створено як структурний підрозділ культурно-просвітницького відділу УКІЦ на базі книжкового фонду методичного кабінету та власних книжок працівників Центру з метою допомоги творчим відділам у підготовці заходів з української історії та культури.
 Сайт "Українське життя в Севастополі" http://ukrlife.org/ з'явився в Інтернетi 29 березня 2000 р. Задуманий і створений він був для відображення діяльності українських організацій та установ Севастополя. Першими словами ресурсу і його гаслом стали слова Лесі Українки: Нащо даремнії скорботи? Назад нема нам вороття! Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!
 ТИЖДЕНЬ СВЯТ ДЛЯ МОВОЗНАВЦIВ З успіхом пройшов у Севастопольському міському гуманітарному університеті (СМГУ) тиждень української філології...
У Севастополі відбулись урочистості і заключний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
14-15 березня 2013 р. у Черкаському інституті банківської справи відбулися Шевченківські читання.
 ДАВИДОВI ПСАЛМИ Блажен той муж, воістину блажен, котрий не був ні блазнем, ні вужем. Котрий вовік ні в празники, ні в будні не піде на збіговиська облудні.
Станьмо дружною сім’єю, Жити правдою й добром Присягнімо цим вином Перед вишнім Судією!
 РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ – УКРАЇНСЬКОЮ! Красиві черевички, вишиванка від полтавської майстрині, червоні ягідки з листям калини та червона стрічка у зачісці молодої, вишиванка білим по білому у нареченого, - такими урочисто зустріли і провели весільну церемонію працівники Севастопольського РАГСу Ленінського районного відділу юстиції Аліну Матвійчук та Максима Майорова.
Ми - флот, і долі цій завдячуєм. І флотська честь нам дорога. З ім'ям козацьким Сагайдачного Нас головний веде фрегат.
Цьогорічна весна принесла мені приємну несподіванку - можливість зустрітися із вами, дорогі севастопольці, і подарувати поетичні рядки.
 ДО УВАГИ ЛЮДЕЙ ДОБРОЇ ВОЛІ! Відкрито новий рахунок для пожертв на будівництво храму Успення Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви в Севастополі
Одне з найглобальніших і найскладніших для людства питань — співвіднесеність фатуму та можливості вільного вибору.
Доля, фатум, фортуна — поняття, у яких закладена передбачуваність. А хто ж передбачає майбутнє? Хто вирішує, якою буде доля людини? Бог? Диявол? Якась вища сила, провидіння? А може, сама людина?
Чи є однозначна відповідь на запитання: “Людина — господар своєї долі чи її життя фатально зумовлене якимись зовнішніми силами?” Я впевнена, що ні.
Про велич поезії не варто нагадувати щодня і говорити патетично, учень потребує часу на розмірковування. Сьогодні так треба трохи менше слів, а більше поезії.
Студенти спеціальності “Українська філологія” Севастопольського міського гуманітарного університету щороку проводять вже традиційну акцію “Варто прочитати”, яка має на меті популяризувати читання й перечитування творів Тараса Шевченка.
Спи синку рідненький, маленький козаче, Хай сни солоденькі насняться очатам.
 Адмірал Ігор ТЕНЮХ: Ігор Тенюх - один з найдосвідченіших українських адміралів, який одним із перших на Чорноморському флоті СРСР у званні капітан-лейтенанта присягнув на вірність Україні 22 січня 1992 року разом з офіцерами і генералами Головного штабу.
 Високодостойна севастопольська громадо! Дозвольте від усієї душі палко та сердечно вітати Вас, з 20-ю річницею відродження Українського флоту.
1958 року в Москві видали “Кобзар” з майже всіма поетичними творами Тараса Шевченка. Порівнюючи московський переклад з українським оригіналом, переконуємося у фальшуванні творів Шевченка.
 ФIРМА ТМ З нагоди двадцятилітнього ювілею Військово-Морських Сил Збройних Сил України фірма ТМ “Вігор” зичить українським військовим морякам мужності та наснаги, благополуччя й родинного затишку в благородній справі служіння своєму народові.
 УКРАЇНА - В СЕРЦІ АМЕРИКАНЦЯ Три роки минуло з часу, коли до України завітав симпатичний чорнявий хлопець на ім'я Шон Вільямс.
У Севастополі завершився міський конкурс, присвячений 20-річчю Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
 СЛОВО МАЛЕНЬКОГО КОЗАКА Я українець! І душею й тілом...
Напередодні Міжнародного дня рідної мови громадський комітет «Український Севастополь» та кафедра української філології Севастопольського міського гуманітарного університету на порталі «Українське життя в Севастополі» http://ukrlife.org/ провели для студентів навчального закладу експрес-турнір.
У січні 2014 року було проведено заключний етап конкурсу мультимедійних проектів, які були представлені на платформі “Щоденник.ua”. Творчі змагання проходили відповідно до міського плану заходів із відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка
Я не дозволю собі жити на колінах, ніколи не забуду про те, що за Україну потрібно стояти до кінця, і братиму приклад з Великого Кобзаря.
Час минав… Чорне море все омивало колись гострий камінець. Тепер він став круглим, до невпізнанності гладеньким. Як і раніше на узбережжя приходили люди. Серед нечисленної кількості шанувальників морської ідилії не можна було не помітити маленького хлопчика.
Розплющую очі... Прозорі промені теплого сонця замикають мене в своїх обіймах, вітаючи з новим днем. Ранок такий світлий, повний всеохоплюючого щастя…Сьогодні кожна хвилина значима, незабутня.
«У кожного своя доля і свій шлях широкий…» І кожне покоління йде своєю дорогою, шукаючи життєдайного джерела, що має цілющу властивість пробуджувати, випрямляти і зміцнювати духовні витоки Людини. І той, хто втамує спрагу кришталевою водою, вже ніколи не залишиться байдужим до долі свого народу.
 ЮВIЛЕЙНI МИЛI НАЦIОНАЛЬНОГО ВIЙСЬКОВОГО ФЛОТУ З нечисленної організаційної групи майбутніх Військово-Морських Сил до сучасного виду Збройних Сил України з багатотисячним особовим складом виріс національний військовий флот за двадцять років.
 20 РОКIВ - СПIЛЬНИМ ФАРВАТЕРОМ ...з нагоди 20-річчя відродження національних ВМС зичимо нашим колегам з "Флоту України" міцного здоров'я, творчих здобутків та йти надалі в кільватері флотського життя!
 Телерадіоцентр ВМСУ "Бриз" був заснований у 1994 році за ініціативи групи офіцерів виховного відділу та особисто військового журналіста капітана 2 рангу Мирослава Мамчака.
 ПЕРШІ ВІЙСЬКОВІ МОРЯКИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ Капітан 3 рангу Олександр Клюєв не встигав відповідати на перехресні питання, які ставили йому старші командири й офіцери штабу ЧФ. Суть зводилася до одного: відмовся, напиши рапорт, що нічого не відбулося. - Відбулося, - не погоджувався Олександр, - ми вважаємо себе вже військовими моряками України.
 I В СЕВАСТОПОЛЬ ПРИЙШОВ ШЕВЧЕНКО “Тарас Шевченко приїхав у Крим, щоб кріпити серця і душі наших місцевих українців у любові до України і гартувати їх у праці над оновленням вільної Української держави”.
Нація мусить відчувати, як б'ється її одне спільне серце, сповнене любові до Вітчизни...
 СЕРЕД РЕЧЕЙ, ЯКI НАГАДУЮТЬ ДИТИНСТВО Музей побуту Західної України – за 20 хвилин від центру Севастополя!
 КОРАБЕЛЬ КУЛЬТУРИ У 90-ті роки у об'єднання «Атлантика» виникли фінансові проблеми і над колективом культурного закладу нависла загроза скорочення. Але його директор - заслужений працівник культури України Олександр Артемович Коротун, людина небайдужа до культури, аматорського мистецтва, розвитку самодіяльної творчості севастопольців, запропонував створити на базі Палацу культури рибалок Український культурно-інформаційний центр.
 ВИШИТА ДОРОГОЦIННIСТЬ Про цей фартушок голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак на виставках української вишивки, пропагуючи народні традиції, завжди розповідає особливо схвильовано. В середині 90-х років його подарувала тітка чоловіка, колишня зв'язкова УПА, яка берегла запаску всі ці роки і розповіла її історію.
Афоризми

Імперії ще й досі для багатьох — це ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм.

Ліна КОСТЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми