Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Олексій ХРАМОВ, "Флот України"

 У стінах Військово-морського музею "Михайлівська батарея" пройшла VI Всеукраїнська наукова воєнно-історична конференція, що була присвячена воєнній історії Північного Причорномор'я і Таврії. На ініціативу керівництва Національного військово-історичного музею України відгукнулися і взяли участь у конференції науковці та дослідники з усієї України.
 Тематика дводенної конференції охопила доволі широке коло аспектів воєнної історії Причорномор'я. Головну увагу науковців ініціатори заходу зосередили на дослідженнях військових конфліктів та бойових дій на території регіону, на особливостях озброєння та техніки, на іменах видатних військово-політичних діячів різних часів. Крім того, вченим та науковим працівникам було запропоновано розповісти про маловідомі сторінки воєнного лихоліття мовою архівних, музейних документів та за допомогою матеріалів, що грунтуються на спогадах очевидців.
 На конференції з доповідями виступили представники Інституту археології НАН України, Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України, Національного університету "Юридична академія" імені Я. Мудрого, Харківського університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Київського національного університету імені Т. Шевченка, Академій ВМС та Сухопутних військ України, інших провідних вищих навчальних закладів, а також відомих краєзнавчих музеїв та бібліотек.
 - Враховуючи виняткову роль історії регіону в розвитку вітчизняної військової науки, конференція в Севастополі має загальнодержавне значення. Вона сприятиме відродженню та популяризації воєнно-історичної науки в Україні. Слід зазначити, що за матеріалами конференції виданий об'ємний збірник, до якого були включені роботи ста сорока п'яти авторів, - зазначив начальник Національного військово-історичного музею України полковник Віктор Карпов.
 Під час пленарних засідань та роботи в секціях науковці та дослідники змогли обговорити багато важливих історичних тем і поділилися один з одним власними досягненнями і знаннями.
 На думку багатьох учасників конференції, у подібних дискусіях народжується історична істина, яка має непересічне значення для вивчення суспільством свого минулого заради збагачення національної спадщини та підвищення свідомості сучасного покоління.

Джерело

Переглянули: 1310 раз(а), газета / Опублікована : 13 Жов. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Скажи мені, скільки мільйонів на твоєму банківському рахунку, і я скажу, у скільки мільйонів це обійшлося народові.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми