Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

«Уперше за 20 років у Криму досягнуто політичної стабільності» - під таким заголовком у минулому номері «КС» була опублікована інформація з посиланням на прес-службу Головного управління інформаційної політики Ради міністрів АРК. Тим часом, автономія - найкорумпованіший регіон України, її кримінальна столиця - Севастополь. Про такі висновки останнього спільного загальнонаціонального дослідження європейських і вітчизняних соціологів повідомила на прес-конференції у Сімферополі заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа.
Сплеск злочинності в Севастополі підтверджують й дані МВС України. Вони свідчать - «місто двох флотів» посіло лідируючі позиції зі статистики тяжких злочинів, зокрема, вбивств, згвалтувань, зумисно завданих тяжких тілесних ушкоджень. Так, за кількістю вбивств показник міста складає 8,2 на 100 тисяч жителів. Для порівняння: в Донецьку - 6,1, Києві - 3,7, Львові - 3,8. Показник Севастополя у графі «зумисне завдання важких тілесних ушкоджень» - 11,8. Наступні: Запоріжжя - 11,7, Луганськ - 11,6, Донецьк - 11,3.
Невтішна ситуація й в інших регіонах півострова, де від дій злочинців з початку року постраждало загалом понад 25 тисяч жителів і гостей Криму - на третину більше, ніж торік.
Не легше й з хабарництвом. За даними соціологів, за останні два роки рівень корупції на півострові збільшився більше ніж удвічі - понад 40% опитаних стикалися з вимаганням хабара. У кожному четвертому випадку в автономії, коли громадянин повинен спілкуватися з держслужбовцями для вирішення тієї чи іншої проблеми, потрібен хабар. Найкорумпованішими державними структурами кримчани вважають ДАІ, судову систему, міліцію й структури, що працюють у сфері земельних відносин. За висновками експертів, загалом понад третину сфер й інститутів автономії респонденти вважають цілком корумпованими. Так званий індекс сприйняття розповсюдження корупції у кримчан значно більший, ніж у жителів сусідніх областей і України загалом й складає 53% проти загальнонаціонального 39,4%. Тобто жителі Криму частіше стикаються з корупцією в житті.
Четверо з п'яти громадян держави вважають, що за два останні роки рівень корупції в Україні не зменшився, усього 5% респондентів визнали його зменшення. У той же час понад 41% опитуваних вважають, що він зріс, а 39% переконані, що не змінився. Загалом 80,7% українців переконані, що рівень корупції в країні цього року виріс чи не змінився порівняно з 2009 роком. При цьому, за оцінкою експертів, реєструється не більше 5% фактів отримання хабара, а 95% - це прихована частина айсберга хабарництва.
Втішає лише те, що зростає кількість кримчан, котрі не бажають виправдовувати корупцію, свої права готовий захищати кожен другий житель автономії - це значно більше, ніж в інших областях України, де менше третини громадян виявляють готовність боротися з проявами корупції та лише 4% жертв корупції намагалися якимось чином захистити свої права. Основною причиною цього залишається впевненість у безуспішності спроби покарати корупціонера в ситуації, коли скрізь «брудна рука брудну руку миє». На думку дослідників, протягом року в країні триватиме тенденція подальшого проникнення корупції в усі сфери життя громадян та, зрозуміло, посилюватиметься незадоволення населення цим явищем.

Віктор ХОМЕНКО
 
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 07.10.2011

Переглянули: 1126 раз(а), газета / Опублікована : 07 Жов. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Всі шляхи із тіні ведуть у вищий світ.

Володимир ШАМША

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми