Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

 За останні роки кількість злочинів відносно дітей виросла в рази. Ліфт, під'їзд, темний провулок... Потенційно небезпечних місць, де можуть постраждати діти останнім часом стає все більше. З урахуванням фізичної слабкості, довірливості, недосвідченості діти не можуть протистояти злочинцеві, й, саме тому, батькам, вчителям та всім дорослим, необхідно використовувати всі доступні засоби, аби захистити дітей й, що ще важливіше, навчити їх захищатися самостійно.

 Нехтуючи простими правилами безпеки, діти та їх батьки, самі того не підозрюючи, часом допомагають зловмисникам. Залишені без нагляду речі, маленькі діти, які гуляють самі по вулиці, записка в дверях "ключ під килимком" та безліч інших прорахунків часто стають причиною, яка штовхає зловмисника на злочини.

 Про те, як звести до мінімуму ризик стати жертвою злочину та захистити себе й своїх дітей, ми попросили розповісти психолога служби психологічного забезпечення УМВС України м. Севастополі Інну Валеріївну Шот.

 - Всі діти, починаючи з малку, повинні засвоїти цілу низку правил поведінки поводження в будинку та на вулиці, при спілкуванні з незнайомими людьми.

 Кожна дитина зобов'язана знати, що знаходячись в квартирі одна, вона не повинена відкривати двері незнайомим людям, крім тих, про кого батьки попередили заздалегідь. Нехай діти радяться з вами по телефону, перш ніж відкрити двері візитерові. Привчіть своїх дітей ніколи не залишати відкритими двері в будинку, навіть якщо їм потрібно вийти на хвилиночку за поштою або винести сміття. Крім того, вони повинні знати, що відповідати на телефонні дзвінки треба так, ніби вдома хтось є із дорослих, які в даний момент просто зайняті та не можуть підійти до телефону. А ще краще, якщо діти попросять телефон незнайомця, аби тато або мама могли йому передзвонити.

 Нехай для ваших дітей стане за правило ніколи й ні кому не давати ключі від вхідних дверей.

 Щодня наші діти проводять якийсь час на вулиці, по дорозі в школу, магазин, спортивну секцію або кружок, а в нас дорослих не завжди є можливість їх супроводжувати. Тому наше завдання навчити дітей поводитися на вулиці так, щоб звести до мінімуму шанс стати жертвою зловмисників.

 Маленьких дітей дорослі взагалі не повинні випускати з поля зору. В транспорті, магазині на масових заходах тримати їх за руку. Якщо ви плануєте відвідати місця великого скупчення людей, необхідно завчасно написати записку з прізвищем, ім'ям дитини, вашою адресою та контактним телефоном та вкласти її дитині в кишеню.

 Важливо навчити дитину правильно спілкуватися із сторонніми незнайомими людьми. Навчити сина або доньку, що вони ніколи й нікуди не повинні йти з чужими, сідати або підходити до машини з незнайомцями незважаючи на те, що вони їм обіцяють.

 Навчіть ваших дітей в темний час доби ніколи не скорочувати шлях додому через пустир, темний двір. А якщо вони помітили, що за ними йде незнайомець, то краще зайти до магазину, аптеки та попросити дорослих про допомогу. В разі небезпеки діти повинні звернутися до найближчого наряду міліції або хоч б підійти до будь-якої людини в формі та попросити про допомогу.

 Будьте особливо уважними до власних дітей. Ви завжди маєте бути обізнані, де вони знаходяться в будь-який час дня, знати їх повсякденні справи та коло спілкування, мати адреси та телефони друзів. Привчіть дітей розповідати вам все, що з ними відбувається та радитися з вами з будь-яких питаннях. Діти повинні знати, що ваша щира любов та довіра допоможе впоратися з будь-якою ситуацією.

 Пам'ятайте: якщо ваша дитина стала жертвою злочину, негайно звертайтеся до міліції. Найчастіше після проведення оперативно-розшукових заходів співробітники міліції затримують зловмисників по „гарячим слідам".

 Сектор зв'язків з громадськістю УМВС України в м. Севастополі

Переглянули: 1233 раз(а), газета / Опублікована : 29 Вер. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Немає нічого реальнішого за ілюзію. Будьте реалістами – живіть ілюзіями.

Володимир ЧЕРНЯК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми