Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

У Сімферополі заборонили демонструвати фотовиставку Під PRESSом, ініційовану журналістським рухом «Стоп Цензурі», що відкрилася в арт-кафе Marmelad за адресою: вул. Пушкіна, 8/5.
Виставка була відкрита 18 вересня, а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня. Зазначимо, що 23 вересня тут також було заплановано проведення дискусії „Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).
Мета фотовиставки -привернення уваги широкої громадськості до проблем цензури та утискання в Україні свободи слова.
Як повідомило керівництво закладу, вони "були змушені зупинити виставку", але причини своїх дій пояснювати відмовились.
 
На думку місцевих журналістів, виставку було припинено під тиском влади. Зокрема, у Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму висловлюють сумніви стосовно того, що власники арт-кафе прийняли це рішення самостійно.
 
На думку представників Комітету, це особливо дивно виглядає на тлі нещодавніх заяв Президента та прем'єра нашої країни під час 8-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) про те, що в Україні ніщо не загрожує свободі слова.
 
"Особливо прикро, що черговий прояв тиску на свободу слова в Криму стався незадовго до відкриття міжнародного інвестиційного форуму в Ялті. Це не сприятиме залученню інвесторів", - зазначили в Комітеті.
 
Зараз розглядається варіант перенесення виставки до іншого місця.
 
Виставка вже експонувалася в 11 містах України: Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Житомирі, Львові, Ужгороді, Прилуках.
Ідея фотопроекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників.
Учасники проекту Під PRESSом: Сергій Андрушко, Юлія Банкова, Леся Ганжа, Ілона Довгань, Вахтанг Кіпіані, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Сергій Лещенко, Юрій Луканов, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Мирослав Откович, Осман Пашаєв, Віталій Портников, Віталій Сич, Роман Скрипін, Ольга Сніцарчук, Єгор Соболєв, Наталка Соколенко, Святослав Цеголко, Артем Шевченко.
Фото можна завантажити тут. Фотограф: Олександр Бойко.
Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!».
Організатор виставки у Сімферополі - ВМГО «Демократичний Альянс».
Контакти: Світлана Єрещенко, тел.: 099-717-34-24

Джерело

Переглянули: 1413 раз(а), газета / Опублікована : 21 Вер. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Чи потрібна правителю охорона, якщо він – улюбленець народу?

Юрій РИБНИКОВ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми