Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

  

На другому етапі навчання "Адекватне реагування" різнорідні корабельні групи відпрацювали низку важливих елементів бойової підготовки в морі. Для управління силами у море також вийшов корабель управління "Донбас", де на командному пункті працювали офіцери Центру морських операцій (ЦМО) ВМС ЗС України під керівництвом капітана 1 рангу Дмитра Шакури.
 Вперше в історії ВМС корабельна пошуково-ударна група у взаємодії з вертольотами та літаками морської авіаційної бригади ВМС провели пошук та стеження за реальним підводним об'єктом. Для цього застосовувався глибоководний засіб дослідного центру ЗС України.
 Слід зазначити, що успішність роботи у морі багато в чому залежала від професійності моряків-зв'язківців ЦМО і КУ "Донбас", які змогли забезпечити командуванню Центру морських операцій стійкий зв'язок з підпорядкованими силами, з пунктами управління ВМС і Генерального штабу ЗС України. За словами начальника відділення зв'язку і АСУ ЦМО капітана 2 рангу Сергія Галагана, військовослужбовці бойової частини зв'язку КУ "Донбас" на чолі з командиром капітаном 3 рангу Олександром Артюховим складають основу екіпажу, БЧ-4 - доволі чисельний підрозділ, адже для корабля управління наявність постійного надійного зв'язку - це майже головне призначення.
 - За оцінкою надводної і повітряної обстановки обмін інформацією між командним пунктом ЦМО і пунктами управління Військово-Морських Сил та Повітряних Сил проводився в режимі он-лайн. Це дозволяло командуванню ЦМО своєчасно приймати рішення на знищення літаків умовного противника, - зазначив начальник групи ППО командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Микола Барабаш.
 Корабельний командний пункт оснащено всіма видами зв'язку. На робочих місцях офіцерів управління встановлено обладнання, що призначено для створення радіорелейного, цифрового, супутникового, засекреченого та інших видів каналів зв'язку.
 - Корабельні засоби з передачі інформації мають високий ступінь захисту від посягань з боку підрозділів радіорозвідки інших країн, - запевнив капітан 2 рангу Сергій Галаган. Він також додав, що серед перспектив розвитку підрозділів зв'язку ЦМО - поставка у 2012 році двох-трьох новітніх комплексів зв'язку, на які вже зроблені відповідні замовлення.
 Під час виходу в море екіпаж КУ "Донбас" спільно з фахівцями Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР) ВМС ЗС України провів навчання з надання допомоги аварійному кораблю. Роль аварійного корабля було відведено КУ "Донбас", який, за легендою, в результаті нальоту повітряного противника отримав пробоїну в корпусі. У рятувальній операції брали участь пожежний катер "Борщів", рятувальний буксир "Кременець", санітарний катер "Сокаль", водолазні судна ЦПАРР, а також вертоліт КА-27 морської авіації.
 ПЖК "Борщів" провів водну атаку корабля управління, де умовно активно розповсюджувалася пожежа, і тим самим створив сприятливі умови для висадки аварійно-рятувальної групи з РБК "Кременець". Діями рятувальників на постраждалому кораблі керував командир аварійно-рятувального загону ЦПАРР капітан-лейтенант Олег Рижко, підлеглі якого за лічені хвилини після висадки підготували спецобладнання і приступили до локалізації пожежі та боротьби з водою в аварійних приміщеннях. Поранені моряки, що умовно отримали опіки різного ступеня, для надання невідкладної допомоги були евакуйовані на буксир "Кременець" і санітарний катер "Сокаль".
 У взаємодії із суднами ЦПАРР моряки КУ "Донбас" також потренувалися відновлювати енергоживлення корабля при підключенні до бортової мережі рятувального судна.
 Після виконання завдань в морі командир КУ "Донбас" капітан 3 рангу Олег Гук розповів, що з того часу, як корабель став частіше виходити в море, у діях членів екіпажу відчувається впевненість. Нагадаємо, що під час навчання "Адекватне реагування" корабель здійснив лише четвертий вихід у море. Вперше КУ "Донбас" самостійно вийшов у море після багаторічних ремонтних робіт у січні поточного року.

Олексій ХРАМОВ, "Флот України", КУ "Донбас"

Переглянули: 2146 раз(а), газета / Опублікована : 21 Вер. 2011
osGLU0Jjcx / 18 Січень 2014
That's really thinikng at a high level
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Скажи мені, скільки у тебе грошей, і я скажу, якого рівня депутатом тебе можуть обрати в результаті відкритих, чесних, демократичних виборів.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми