Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

  

На другому етапі навчання "Адекватне реагування" різнорідні корабельні групи відпрацювали низку важливих елементів бойової підготовки в морі. Для управління силами у море також вийшов корабель управління "Донбас", де на командному пункті працювали офіцери Центру морських операцій (ЦМО) ВМС ЗС України під керівництвом капітана 1 рангу Дмитра Шакури.
 Вперше в історії ВМС корабельна пошуково-ударна група у взаємодії з вертольотами та літаками морської авіаційної бригади ВМС провели пошук та стеження за реальним підводним об'єктом. Для цього застосовувався глибоководний засіб дослідного центру ЗС України.
 Слід зазначити, що успішність роботи у морі багато в чому залежала від професійності моряків-зв'язківців ЦМО і КУ "Донбас", які змогли забезпечити командуванню Центру морських операцій стійкий зв'язок з підпорядкованими силами, з пунктами управління ВМС і Генерального штабу ЗС України. За словами начальника відділення зв'язку і АСУ ЦМО капітана 2 рангу Сергія Галагана, військовослужбовці бойової частини зв'язку КУ "Донбас" на чолі з командиром капітаном 3 рангу Олександром Артюховим складають основу екіпажу, БЧ-4 - доволі чисельний підрозділ, адже для корабля управління наявність постійного надійного зв'язку - це майже головне призначення.
 - За оцінкою надводної і повітряної обстановки обмін інформацією між командним пунктом ЦМО і пунктами управління Військово-Морських Сил та Повітряних Сил проводився в режимі он-лайн. Це дозволяло командуванню ЦМО своєчасно приймати рішення на знищення літаків умовного противника, - зазначив начальник групи ППО командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Микола Барабаш.
 Корабельний командний пункт оснащено всіма видами зв'язку. На робочих місцях офіцерів управління встановлено обладнання, що призначено для створення радіорелейного, цифрового, супутникового, засекреченого та інших видів каналів зв'язку.
 - Корабельні засоби з передачі інформації мають високий ступінь захисту від посягань з боку підрозділів радіорозвідки інших країн, - запевнив капітан 2 рангу Сергій Галаган. Він також додав, що серед перспектив розвитку підрозділів зв'язку ЦМО - поставка у 2012 році двох-трьох новітніх комплексів зв'язку, на які вже зроблені відповідні замовлення.
 Під час виходу в море екіпаж КУ "Донбас" спільно з фахівцями Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР) ВМС ЗС України провів навчання з надання допомоги аварійному кораблю. Роль аварійного корабля було відведено КУ "Донбас", який, за легендою, в результаті нальоту повітряного противника отримав пробоїну в корпусі. У рятувальній операції брали участь пожежний катер "Борщів", рятувальний буксир "Кременець", санітарний катер "Сокаль", водолазні судна ЦПАРР, а також вертоліт КА-27 морської авіації.
 ПЖК "Борщів" провів водну атаку корабля управління, де умовно активно розповсюджувалася пожежа, і тим самим створив сприятливі умови для висадки аварійно-рятувальної групи з РБК "Кременець". Діями рятувальників на постраждалому кораблі керував командир аварійно-рятувального загону ЦПАРР капітан-лейтенант Олег Рижко, підлеглі якого за лічені хвилини після висадки підготували спецобладнання і приступили до локалізації пожежі та боротьби з водою в аварійних приміщеннях. Поранені моряки, що умовно отримали опіки різного ступеня, для надання невідкладної допомоги були евакуйовані на буксир "Кременець" і санітарний катер "Сокаль".
 У взаємодії із суднами ЦПАРР моряки КУ "Донбас" також потренувалися відновлювати енергоживлення корабля при підключенні до бортової мережі рятувального судна.
 Після виконання завдань в морі командир КУ "Донбас" капітан 3 рангу Олег Гук розповів, що з того часу, як корабель став частіше виходити в море, у діях членів екіпажу відчувається впевненість. Нагадаємо, що під час навчання "Адекватне реагування" корабель здійснив лише четвертий вихід у море. Вперше КУ "Донбас" самостійно вийшов у море після багаторічних ремонтних робіт у січні поточного року.

Олексій ХРАМОВ, "Флот України", КУ "Донбас"

Переглянули: 2005 раз(а), газета / Опублікована : 21 Вер. 2011
osGLU0Jjcx / 18 Січень 2014
That's really thinikng at a high level
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Справжня Україна тоді настане, коли серед українцiв буде більше середини ніж окраїн.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми