Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Сьогодні президент Росії Путін підписав з нелегітимною владою півострова договір про «включення Криму та Севастополя до складу РФ...»

18 березня, 2014 - 19:41
 
У Москві сьогодні відбувся акт підписання договору між РФ і самозваною владою Криму про перехід Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Що це може означати для кримчан і України? Про це наш кореспондент поговорив із головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

— Рефат-бей, весь світ бачив цю необґрунтовано урочисту церемонію, коли в Москві Крим, дійсно вже як мішок картоплі, передали до складу Росії. Які наслідки цього акту ви передбачаєте для Криму?

— Я можу сказати, що наші надії на те, що переможе розум і здоровий глузд, виявились тепер уже остаточно марними. Багато хто з експертів стверджує, що в цьому процесі перемагають гірші прийоми політики. Цей акт показав, що Путіну потрібен не Крим і не Україна навіть, а він ностальгує за біполярним світом, його підштовхують думки про велич, він прагне відновити минуле військове, силове всесилля СРСР, тепер уже в образі Росії, а для цього Крим, Україна і все міжнародне співтовариство обрані лише засобом для ствердження сили Росії.

— Президент Росії заявив, що більшість кримськотатарського народу разом із Росією і підтримує це рішення. Чи підтверджено це реальними фактами?

— Абсолютно ні! Нашу Батьківщину, нашу землю, наші долі сьогодні, як і 1783 року, анексували вже вдруге, при цьому абсолютно спотворивши волю корінного народу Криму. Про це говорить наш бойкот проведеного в Криму референдуму, в ньому взяли участь лише 0,5% кримських татар саме через те, що решта понад 99% не згодні з тими рішеннями, які прийняті щодо статусу Криму тут і в Москві, не згодні з військовою інтервенцією на наші землі...

— У зв’язку з цим які наслідки можуть бути безпосередньо для кримчан?

— Міжнародному співтовариству вже представлено переконливі докази того, що результати референдуму в Криму сфальсифіковано і що реальна більшість кримчан не згодна з передачею Криму до складу Росії. У зв’язку з цим мене наразі найбільше непокоїть те, що кримчани потрапляють у небезпечну ситуацію, коли буде вжито заходів для силового примусу до визнання цього акту. Весь Крим, і перш за все кримські татари й українці, а також росіяни, не згодні з таким рішенням, можуть потрапити під силовий пресинг. Тому всі учасники світових процесів, і Україна, і Росія, і міжнародне співтовариство передусім повинні обговорити заходи з безпеки тих людей, які живуть у Криму. Дуже важливо, щоб міжнародне співтовариство об’єднало свої зусилля і зробило все, щоб у Криму був спокій і не було порушень прав людей. Тому що зараз може статися так, що в когось буде ейфорія від так званої перемоги, інші відчуватимуть біль втрати за свої зневажені права, і ця ситуація може у будь-який момент вибухнути. Треба сідати й обговорювати питання безпеки кримчан.

— Але вони ж діють зовсім в іншому напрямі — вчора учасникам так званої «самооборони» видали зброю, автомати Калашникова почали безконтрольно розповзатися Кримом, вони потрапили до рук тих неврівноважених людей, які до цього брали участь на блок-постах і на вулицях міст у побитті людей, у їх викраданнях і тортурах...

— Ось я й говорю, що якщо вже хтось там бере на себе владу, так треба насамперед забезпечити безпеку людей і усунути те «революційне свавілля», яке встановилося в Криму зараз щодо мирного населення. Сьогодні, скажімо, просто на вулицях міста озброєні люди іноземної армії обшукують людей, обшукують сумки й особисті речі. Буквально сьогодні, у ті хвилини, коли в Сімферополі наші співвітчизники ховали вбитого невідомими батька трьох дітей Решата Аметова, «самооборонці» побили журналіста ТРК ATR Ібраїма Умерова та відібрали апаратуру у його оператора, тоді як вони вели прямий ефір із захоплення автосалону «Богдан-Авто» у Сімферополі. Його били по обличчю і перебили коліно, хоча журналіст у цей час виконував свої професійні обов’язки. Цьому абсолютно немає логічного виправдання, і це не відповідає жодним заходам безпеки. Лише увійшовши у норми правових відносин на вулицях, ми можемо сідати й обговорювати подальші проблеми.

— Верховна Рада України розглядає законопроекти про визнання кримськотатарського народу корінним на території України і відповідного забезпечення прав кримських татар...

— На жаль, останнім часом Україна і наші державні органи втратили марно невиправдано багато часу, і влада постійно запізнюється з ухваленням доленосних і просто життєво необхідних у такій складній військово-політичній обстановці рішень. Так відбувається і з цим питанням — замість того, щоб оперативно відреагувати на наше звернення, Верховна Рада оголосила перерву в засіданнях для роботи в комітетах, і тепер виявляється, що час безнадійно втрачено, і навіть якщо це рішення буде прийнято, то результативність його може виявитися значно меншою, ніж могла бути.

На жаль, час ставить безжалісні оцінки нашим помилкам, і на нас чекає тепер складний і тривалий період боротьби, хоча ми могли мати зовсім інші результати.

ТИМ ЧАСОМ
«Ми чекаємо дієвої підтримки та захисту»

Українські громадські організації Криму поширили заяву до влади

У заяві, поширеній учора українськими громадськими організаціями Криму, зокрема, йдеться: «...Найгірше у сучасному Криму почуває себе територіально розпорошене, зросійщене та незгуртоване українське населення. Лише впродовж двох тижнів у Сімферополі та Севастополі викрадено та зникло кілька десятків українських активістів, журналістів, громадських діячів і навіть священнослужителів. Доля багатьох із них невідома й досі. Сьогодні у громадських місцях та на вулицях небезпечно говорити українською мовою. аксьоновські озброєні бандформування (самооборона) та «русские» окупанти тероризують не лише військових, а і їхні сім’ї, погрожуючи виселенням з помешкань. У Таврійському національному університеті призупинено діяльність факультету української філології. Створюють нестерпні умови для вчителів української мови та літератури, українознавства й історії. Майже всі вони завтра стануть безробітними. Передбачається закриття українських класів та ліквідація і так нечисленних українських шкіл, перш за все відомої школи-гімназії Сімферополя, вже заплановано звільнення з роботи її директора, заслуженого працівника освіти України Наталі Руденко. Можна прогнозувати, що буде ліквідовано і Український музичний театр, знаменитий ансамбль «Таврія», закриють усі українські театральні студії. Вже сьогодні не транслюють центральні українські телеканали, заблоковано доставку української преси.

Українська влада українцям Криму має не лише забезпечити, а й гарантувати:

1. Життя та роботу на півострові у правовому полі України.

2. Майбутнє нашим дітям та онукам.

3. Збереження усіх конституційних прав та свобод.

4. Отримання освіти рідною мовою та збереження національної ідентичності.

5. Збереження земельних та майнових прав і заощаджень.

6. У випадку вимушеного виїзду громадян Криму — надання їм статусу біженців.

7. Надання компенсації за втрачене житло, матеріальні цінності, заощадження та забезпечення роботою на новому місці проживання».
Микола СЕМЕНА, «День» , Сімферополь

Переглянули: 5827 раз(а), газета / Опублікована : 19 Бер. 2014
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Одноголосний плюралізм.

Андрій КРИЖАНІВСЬКИЙ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми