Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!” відбувся одночасно в усіх регіонах України втринадцяте. Журі севастопольського конкурсу, звертаючи увагу на щирість почуттів, оригінальність, яскравість думки кожного учня, відбирає найкращі роботи і надсилає їх на фінальний етап до Києва. Віриться, що вихованці наших шкіл 22 травня разом з учнями з усіх куточків України (як і у попередні роки) піднімуться на Чернечу гору як переможці.
 
 

Вiдбиток нiжностi

Притча

Раз добром нагріте серце 
Вік не прохолоне!
(Тарас Шевченко, «Сон»)

Це сталося, коли повітря було ще чистим-пречистим, а за передбаченнями перших учених, Земля трималась на черепасі й трьох слонах.
В один із весняних сонячних днів біля крутих берегів Чорноморського узбережжя, ніжно змахуючи крилами, літав метелик. Він так радів, упиваючись природною насолодою життя! Як тільки його тендітні крильця відчули втому, присів на гострий камінець і дозволив сонячним промінчикам лоскотати його маленьке ніжне тільце. Та раптом щось заступило світило. Метелик повернувся і побачив темний силует людини. Він довірливо вдивлявся в ці обриси, навіть не підозрюючи, наскільки немилосердним може бути це створіння. Хлопчисько подібно до великої хмари миттєво наблизився до метелика, уже за секунду підняв ногу… і несподі-вано опустив… Тиша заповнила світ… Дихання метелика різко зупинилося… Наскільки ж жорстокою й безсердечною істотою може бути людина, рушаючи вперед у своєму житті й не помічаючи тендітної краси на цьому шляху! Адже чим завинила перед нею маленька, беззахисна душа комахи?
Час минав… Чорне море все омивало колись гострий камінець. Тепер він став круглим, до невпізнанності гладеньким. Як і раніше на узбережжя приходили люди. Серед нечисленної кількості шанувальників морської ідилії не можна було не помітити маленького хлопчика. Він сидів на гальці й худорлявими пальчиками перебирав камінці. Малий не намагався роздивитися на них смугасті візерунки — від народження він навіть не бачив сонця, та в кожному неповторному камінці намагався знайти якусь таємницю, прочитати її своєю, тільки йому відомою мовою. Так хлопчина перебрав їх не один десяток. Узявши чергову жменьку, він несподівано відчув якесь тепло, і вже за мить на долоні лишився саме той камінчик, що його випромінював. Тендітні пальчики стали прудко «читати» обриси на камінні, а вразливе дитяче серце забилося швидше. У скам’янілих лініях хлопчик легко впізнав обриси метелика й відчув історію спотвореної довіри. 
— Бідолашний метелику, вибач людям, чия жорстокість стала для тебе згубною. Просто вони не знали, що тепло твоєї доброї, ніжної душі ніколи не знищити. Тепер його будемо берегти я й цей камінець, — нібито якусь таємницю прошепотів хлопчина й притулив стиснуту в руках дорогу річ до грудей. 
Раз добром нагріте серце 
Вік не прохолоне!
Минатимуть роки, але ніколи ми не забудемо цих перших уроків доброти, тепла, любові, ніжності, які дали нам метелик і сліпий хлопчик. 

Марина АТРОХОВА
учениця 8-го класу гімназії № 8 з російською й українською мовами навчання
Переглянули: 3488 раз(а), газета березень 2014 / Рубрика: Урок української / Опублікована : 03 Бер. 2014
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Бюрократ, як і письменник, — це не професiя, а покликання.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми