Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
22 лютого Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України Юрій Ільїн заявив ЗМІ, що армія залишається вірною конституційному обов’язку. Але він збрехав. 

У розпорядженні «Главкому» є ряд шифрограм, розісланих 20 лютого підрозділам української армії з підписом Ільїна, які підтверджують план армійської верхівки кинути військових для придушення революції і розгону Майдану. В тому числі – із застосуванням зброї.

Така шифрограма надійшла командувачам 25-ю окремою повітряно-десантною бригадою (Дніпропетровськ), 79-ю окремою аеромобільною бригадою (Миколаїв), 73-м морським центром спеціального призначення (Очаків) та 1-ю окремою бригадою морської піхоти.

Підставою для використання військ проти мирного населення стала інформація Антитерористичного центру при СБУ про те, що нібито майданівці планують захоплення «потенційно небезпечних військових об’єктів, на яких використовується, виготовляється, переробляється, зберігається або транспортується зброя».

Згідно з шифрограмою, карт-бланш на такі дії Ільїн отримав від міністра оборони Павла Лєбєдєва. «Відповідно до рішення Міністра оборони України щодо залучення сил і засобів Збройних Сил України до участі у антитерористичній операції…», – йдеться в документі.

Військовим, задіяним в операції, було надано широкі повноваження, зокрема: затримувати громадян України, перевіряти документи та вчиняти обшук, обмежувати або й взагалі забороняти рух транспорту (в тому числі й дипломатичного), виводити громадян з певних територій, заходити та проникати до житла громадян на підставі однієї лише підозри про переховування терористів, а також – застосовувати зброю та спеціальні засоби.

У своїй шифрограмі Ільїн дає також дозвіл на використання зброї. Це високий армійський начальник обґрунтовує ст. 1-1 Закону України «Про Збройні Сили України», яка регламентує використання зброї у мирний час – в тому числі і у випадку «забезпечення виконання покладених на з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України завдань під час їх застосування в районі проведення антитерористичної операції». Також у документі згадується ст. 20-23 Закону України «Про статут внутрішньої служби Збройних Сил України» та ст. 195-202 Закону України «Про статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», де йдеться про обставини, за яких військовим дозволено застосовувати зброю.

Переглянули: 907 раз(а), газета / Опублікована : 24 Лют. 2014
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Найбільша сила – в найбільшій єдності й організації.

Володимир ВИННИЧЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми