Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
  
 
Колекційний набір з шести 40-міліметрових фігурок, що зображають бійців армії УПА, виготовили скульптор Костя Ткаченко з Дніпропетровська та ливарник Павло Гарніцин з Севастополя. Кожен солдатик персоніфікований. В колекції є, зокрема, фігурки генерала Василя Кука, сотника Гамалії та звʼязкової Калини.

Увіковічнити „упівців" в мініатюрних фігурках задумав тернопільський колекціонер Олександр Башта. Він і знайшов в Україні людей, які могли б зайнятися виготовленням.

„У моїй колекції – близько тисячі солдатиків з найрізноманітніших країн. Внутрішній голос якось каже мені – а чому в тебе своїх немає. От я і задумав зробити цю колекцію. Вибрав персоналії вояків УПА, підшукав їхні фотографії. Знайшов скульптора і ливарника які готові були взятися за роботу", ― розповідає Gazeta.ua Башта.

Центрова фігура збірки – генерал Кук. Він зображений з американським карабіном М-2. Такі часом перепадали повстанцям разом з гуманітарною допомогою, яку перекидали групи підтримки з Заходу. Звʼязкова „Калина" ― Галина Лукан, на всіх відомих фотографіях зображена до пояса, тож нижню частину скульптор робив на свій розсуд. Жінка зображена з букетом квітів в руках.

„Фігура жінки-солдата є дуже рідкісною в будь-якій колекції. Переважно зображають чоловіків. Але ж жіноцтво зіграло важливу роль у боротьбі УПА, тож на спомин про них маємо в колекції „Калину", ― каже автор ідеї.

Найважчий в колекції – кулеметник, якого відтворили з фотографії невідомого солдата. Фігурка важить 23 грами. Додатковий грам ваги, порівняно з іншими, додався саме завдяки кулемету МГ-42, який повстанець тримає на плечі.

„Я замовив колекцію солдатиків тиражем в 30 екземплярів. Кілька подарував друзям. Виставив фотографії в Фейсбуці, і одразу ж отримав замовлення від міської ради. Вони заберуть залишок тиражу. Є охочі купити ще, але ми просто не встигнем виготовити", ― каже Башта.

Колекцію фігурок в спеціально виготовленій коробці автор планує продавати через роздрібних торговців по 300 гривень. Зазначає, що ціна суттєво знизиться, якщо вдастся отримати інвестиції на великий тираж.

Олександр Башта – колишній військовий льотчик. Останні 20 років пересувається на інвалідній колясці – отримав травму під час аварії на параплані. Заробляє на життя виготовленням меблів зі скла. Колекціонування солдатиків – одне з його численних хобі.

 Андрій ЯНОВИЧ

Переглянули: 855 раз(а), газета / Опублікована : 10 Жов. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Лиш на сьогодні ми хліба благаєм,Що буде завтра, про те вже не дбаєм.

Л. Баранович

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми