Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
  
 
Колекційний набір з шести 40-міліметрових фігурок, що зображають бійців армії УПА, виготовили скульптор Костя Ткаченко з Дніпропетровська та ливарник Павло Гарніцин з Севастополя. Кожен солдатик персоніфікований. В колекції є, зокрема, фігурки генерала Василя Кука, сотника Гамалії та звʼязкової Калини.

Увіковічнити „упівців" в мініатюрних фігурках задумав тернопільський колекціонер Олександр Башта. Він і знайшов в Україні людей, які могли б зайнятися виготовленням.

„У моїй колекції – близько тисячі солдатиків з найрізноманітніших країн. Внутрішній голос якось каже мені – а чому в тебе своїх немає. От я і задумав зробити цю колекцію. Вибрав персоналії вояків УПА, підшукав їхні фотографії. Знайшов скульптора і ливарника які готові були взятися за роботу", ― розповідає Gazeta.ua Башта.

Центрова фігура збірки – генерал Кук. Він зображений з американським карабіном М-2. Такі часом перепадали повстанцям разом з гуманітарною допомогою, яку перекидали групи підтримки з Заходу. Звʼязкова „Калина" ― Галина Лукан, на всіх відомих фотографіях зображена до пояса, тож нижню частину скульптор робив на свій розсуд. Жінка зображена з букетом квітів в руках.

„Фігура жінки-солдата є дуже рідкісною в будь-якій колекції. Переважно зображають чоловіків. Але ж жіноцтво зіграло важливу роль у боротьбі УПА, тож на спомин про них маємо в колекції „Калину", ― каже автор ідеї.

Найважчий в колекції – кулеметник, якого відтворили з фотографії невідомого солдата. Фігурка важить 23 грами. Додатковий грам ваги, порівняно з іншими, додався саме завдяки кулемету МГ-42, який повстанець тримає на плечі.

„Я замовив колекцію солдатиків тиражем в 30 екземплярів. Кілька подарував друзям. Виставив фотографії в Фейсбуці, і одразу ж отримав замовлення від міської ради. Вони заберуть залишок тиражу. Є охочі купити ще, але ми просто не встигнем виготовити", ― каже Башта.

Колекцію фігурок в спеціально виготовленій коробці автор планує продавати через роздрібних торговців по 300 гривень. Зазначає, що ціна суттєво знизиться, якщо вдастся отримати інвестиції на великий тираж.

Олександр Башта – колишній військовий льотчик. Останні 20 років пересувається на інвалідній колясці – отримав травму під час аварії на параплані. Заробляє на життя виготовленням меблів зі скла. Колекціонування солдатиків – одне з його численних хобі.

 Андрій ЯНОВИЧ

Переглянули: 1030 раз(а), газета / Опублікована : 10 Жов. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Над прiрвою всi знаки оклику зiщулюються в знаки запитання.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми