Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Росія винайшла новий спосіб переозброювати ЧФ РФ: кораблі заходять з Новоросійська до Севастополя нібито на ремонт, а потім отримують постійну "прописку" в Криму.

Москва по-своєму вирішує питання модернізації Чорноморського флоту, не звертаючи уваги на позицію Києва і порушуючи базові українсько-російські угоди по військово-морській базі Росії, в т.ч. і принцип "тип на тип, клас на клас". Про це в статті для ZN.UA пише оглядач Олексій Стрілецький.

Так, в середині лютого 2013 року десантним кораблем "Азов", в порушення законів і процедур, з Новоросійська до Севастополя був доставлений БТР-82АМ, новітня модифікація базового для ЗС Росії бронетранспортера БТР-80. По прибуттю в Україну нова техніка провела близько тижня на борту десантного корабля і лише 20 лютого, за кілька годин до відвідин військового містечка морських піхотинців в бухті Козача новим міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, була доставлена в розташування 810-ї бригади морпіхів ЧФ.

На офіційному рівні факт незаконного ввезення бронетехніки на територію України командування ЧФ РФ визнало лише в квітні. Через флотську прес-службу було заявлено про те, що "новий бронетранспортер БТР-82АМ, який повинен замінити БТР-80, що стоїть на озброєнні російської армії, проходить випробування на полігоні морської піхоти у Севастополі", і що "головна відмінність нової моделі БТР-82АМ від попередника - це автоматична артилерійська установка калібру 30 мм, що значно підсилило вогневу міць машини".

Зазначимо, що в планах російських військових на найближчі роки значиться надходження саме цього типу військової техніки на озброєння підрозділів морської піхоти ЧФ РФ, що базуються в Україні.

Ще одним прикладом порушення двосторонніх угод щодо ЧФ Росії стало незаконне введення в Україну нового судна Чорноморського флоту. У кінці квітня з Новоросійська до Севастополя прийшов рейдовий буксир нового покоління РБ-389. Офіційно заявлена мета - прибуття на ремонт. Однак, простоявши нетривалий час біля причалу, нова техніка допоміжного флоту ЧФ взялася за роботу, активно включившись у буксирування російських бойових кораблів і суден в акваторії Севастополя.

Зокрема, вже 7 травня РБ-389 був задіяний для перешвартуванння корабельного складу в парадний стрій в рамках підготовки до святкування 230-ї річниці з дня заснування ЧФ. Згодом з'ясувалося, що операцію з перегону нового плавзасобу на головну базу Чорноморського флоту в обхід базових угод по ЧФ РФ російська сторона готувала завчасно: ще в Новоросійську на кормі буксира було віддруковано напис "Севастополь" як порт приписки. Тепер порушник кордону входить до складу загону суден забезпечення допоміжного флоту ЧФ і залишати українські територіальні води не має наміру.

11 вересня Москва постаралася, без всякого на те дозволу, непомітно провести через морські ворота України черговий караван суден Чорноморського флоту. В цей день рятувальний буксир "Шахтар" поспішив завести на буксирі в Севастопольську військово-морську базу ще два допоміжні плавзасоби ЧФ - рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ-86. Обидва судна приписані до Новоросійська.

Але тут Київ обурився і зажадав від незаконного каравану покинути українські територіальні води і чекати розв'язки ситуації за межами морських кордонів України. Лише після узгодження проблемного питання зовнішньополітичними відомствами двох держав, 14 вересня рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ-86, вже на законних підставах, зайшли в Севастополь на ремонт. Але після історії з буксиром РБ-389 не виключено, що РБ-4 і ВМ-86 залишаться на постійній прописці в севастопольських бухтах.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Олексія Стрілецького "Переозброєння нишком".

Переглянули: 687 раз(а), газета / Опублікована : 05 Жов. 2013
f78QtfwYB / 19 Січень 2014
AFAICT you've <a href="http://zssisqj.com">covreed</a> all the bases with this answer!
ij8oBaQ0 / 19 Січень 2014
You're the grettesa! JMHO
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Добре, коли в життi є мета, та погано, коли за неї править межа.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми