Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Їм твердили - ви не зможете, а вони змогли. Їм сміялися в очі - ви не зумієте, а вони зуміли, їм казали у вас нема досвіду військового будівництва, а вони таки створили національний флот визнаний світом. Їм вторили - в України немає адміралів, вони виховали таких, національно відданих, в своїх рядах. Їм пророчили, що перші кораблі ВМС України втонуть біля пристані, а вони довели їх до берегів США, гордо демонструючи світу Військово-морський прапор України. Над ними сміялися національні недовіри, глумилися, знущалися і переслідували власть імущі, та вони, перші члени севастопольської організації Спілки офіцерів України таки перебороли всі перешкоди на своєму шляху і вивели Український флот на морські простори. Це вони, перші члени Севастопольської організації Спілки офіцерів України, повним складом увійшли до організаційної групи ВМС України, стали становим хребтом майбутнього флоту України і довели не лише своєму російському сусіду, що Україна є велика морська країна і спроможна самостійно створити і утримувати власний флот. Це у першу вони, члени СОУ, вивівши в море ВМС України, заставили остаточно розділитися, мов ядро урану, досі «неділимий» Чорноморський флот колишнього СРСР.

З того часу промайнуло вже 20 літ. Не всі першопрохідці флоту України дійшли до цієї дати. Морально-психологічна ситуація вражала не менше бактеріологічної зброї, на це і розраховували автори «флотської» проблеми для України. Але Севастопольська організація СОУ попри всі втрати, труднощі і розчарування, не здає своїх позицій і успішно розвивається, чому засвідчили урочистості з нагоди її 20-літнього ювілею, які пройшли у клубі Академії ВМС ЗС України.

Привітати з ювілеєм спілчан прибули член військової ради ВМС України, начальник управління виховної і соціально-психологічної роботи командування ВМС України капітан 1 рангу Андрій Урсул, голова Ради ветеранів ВМС України контр-адмірал запасу Володимир Колпаков, голова координаційної ради ветеранських організацій Севастополя контр-адмірал у відставці Сергій Рибак, голова севастопольського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка письменник Володимир Проценко та вперше за всі попередні роки - заступник голови Севастопольської міської ради Олександр Антоненков.

З привітальним словом від імені командування і Військової ради ВМС України до присутніх учасників урочистостей звернувся капітан 1 рангу Андрій Урсул і вручив активістам організації нагороди від імені Головнокомандувача Збройних Сил України - начальника Генерального штабу Збройних Сил та від командувача ВМС ЗС України. За рішенням міської ради Олександр Антоненков вручив почесну грамоту і знак «За заслуги перед Севастополем» члену СОУ, заслуженій артистці України, співачці Тетяні Бартковій. Прекрасним концертом, запальними артистичними номерами привітали спілчан артисти Ансамблю пісні і танцю ВМС України.

Сьогодні в бойовому строю вітчизняного флоту стоять вже діти і онуки перших членів Спілки офіцерів України, яким мала би бути небайдужою попередня сторінка історії національного флоту. Однак, попри привітанням, поздоровлення і отримані нагороди, слід відзначити, що урочистості спілчани проводили якби самі для себе. Всупереч вимогам командування ВМС забезпечити належне відзначення 20-річчя СОУ у частинах і підрозділах флоту, на урочистостях були відсутні молоді офіцери, мічмани, старшини і матроси, для яких напередодні проводимих навчань, спілкування з тими, хто в неймовірно важких умовах закладав перші стапелі Українського флоту, хто готував і проводив перші навчання ВМС, не були б зайвими. Напередодні ювілею організації СОУ ветеранів національного флоту запросив на зустріч лише Військово-морський ліцей. В цьому проглядається зародження нездорової тенденції відриву нинішніх захисників незалежності України від першооснов, від досвіду, традицій старших поколінь та історії створення і розвитку вітчизняного флоту. Тож за загальним рішенням організації такий стан необхідно терміново виправляти, на що і будуть зосередженні зусилля спілчан.

Севастопольська організація Спілки офіцерів України продовжує роботу, направлену на розбудову і зміцнення вітчизняного флоту, морського щита України і ніякі політичні шторми не зіб'ють її з обраного 20 років тому.

Мирослав Мамчак, журналіст.

Переглянули: 1934 раз(а), газета / Опублікована : 04 Вер. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Колеса історiї часто колесують тих, хто їх крутить.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми