Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
У публікації від 9 липня цього року  «Музейний простір» опублікував інформацію з фото, які свідчать про початок будівельних робіт зі спорудження дзвіниці Свято-Володимирського собору в Херсонесі (УПЦ МП). І це в той самий час, поки вся пам`яткоохоронна спільнота держави затамувавши подиш чекала на рішення експертів щодо внесення античного поселення Херсонес Таврійський з сільскою околицею (хорою) до Списку всесвітньої спадщини Юнеско.

 У спорудженій дзвіниці буде розміщено 13-тонний дзвін, який виготовили на одному з підприємств Донецька. На ньому викарбувані написи, які свідчать про те, що дзвін присвячений 1025-річчю Хрещення Русі, і що дзвін ”Відлитий вдячними нащадками святого рівноапостольного князя Володимира”. Спочатку планувалося, що встановлений він буде ще наприкінці червня, а освячення відбудеться 28 липня, в рамках заходів з відзначення 1015-річчя хрещення Київської Русі. Проте згодом відбулися корективи. 

Як стало відомо редакції «Музейного простору», в Секретаріаті Національної комісії України у справах ЮНЕСКО поінформовані про ситуацію, що склалася, щоправда зі ЗМІ. Наразі в заповідник направлений офіційний запит з проханням роз’яснити ситуацію і чекають на відповідь. Загалом, законодавча процедура є такою, що у разі ігнорування відповіді з боку установи, запит може направлятися до керівного органу, зокрема Міністерства культури України, або ж до Адміністрації Президента України.

Заступник генерального директора Національного заповідника «Херсонес Таврійський» Лариса Седікова прокоментувала ситуацію наступним чином: «Знаєте, чесно кажучи, ми відправили всю інформацію в Міністерство культури – акт, фотографії. Найближчим часом повинна бути від нього якась реакція. З нами, звичайно, ніхто нічого не погоджував. Тобто, це будівництво ведеться на місці існуючої дзвіниці. Там не те, щоб будівництво велике, але… Ясно, що заповідник не має повноважень щось погоджувати. Але що зроблено, то зроблено - це все в рамках підготовки до великого святкування хрещення Русі… Розумієте, я  не можу прокоментувати, бо не знаю, на якому рівні проводилися погодження. У нас, принаймні, ніяких погоджень нема. Подальші дії, скоріш за все, повинні виходити від Міністерства культури – це вони повинні такі речі погоджувати. Але ви розумієте, враховуючи, що це велике святкування на державному рівні…».
 

Переглянули: 931 раз(а), газета / Опублікована : 28 Сер. 2013
lt0mx0iF2h / 20 Січень 2014
The voice of <a href="http://gxjnmwrtd.com">raianotlity!</a> Good to hear from you.
ZIguIxjEi / 19 Січень 2014
Wow! That's a really neat aneswr!
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Не можна сказати, що народ в країні абсолютно нічого не вирішує, наприклад, він постійно вирішує — як йому вижити.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми