Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Кораблі  Blaсkseafor і додатково визначені сили пошуково-рятувального забезпечення ВМС ЗС України і ЧФ РФ провели позапланове навчання 

Сьогодні, 20 серпня, кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blaсkseafor тральщик «Прибой» (ВМС Болгарії),  ракетний корабель на повітряній подушці «Бора» (Чорноморський флот Російської Федерації), корвет «Еустатіу Себастіан» (ВМС Румунії), фрегат КРЗ «Тургутреіс» (ВМС Туреччини) і корабель управління «Славутич» (ВМС ЗС України) і додатково визначені сили пошуково-рятувального забезпечення зі складу ВМС ЗС України і зі складу Чорноморського флоту Росії на зовнішньому рейді Севастополя відпрацювали завдання тактичного навчання на тему «Ведення пошуково-рятувальних дій та надання аварійної допомоги аварійному судну». Згідно поставленному очолюваним представником ВМС ЗС України контр-адміралом Денисом Березовським Штабом оперативного управління Blaсkseafor завданню, саме цим, позаплановим навчанням, розпочато другу фазу серпневої активації з’єднання Blaсkseafor (активація розпочалася 14 серпня у Севастополі з прибуттям до порту кораблів країн Чорноморського регіону, і триватиме до 3 вересня). 
За узгодженням з відповідними сторонами, до навчання залучалися  додаткові сили - морський буксир «Кременець», протипожежний катер «Борщів», санітарний катер «Сокаль» і вертольот Мі-14 від ВМС ЗС України, і судно екологічного контролю «Петр Градов» від ЧФ РФ. В навчанні також були задіяні аварійні рятувальні групи зі складу кораблів з'єднання Blaсkseafor. 
Тактичне навчання проведено у п'ять етапів. Воно передбачало оповіщення про аварію та перехід пошуково-рятувальних сил до району аварії, розгортання у районі аварії, пошук аварійного корабля та особового складу, що перебуває на воді, надання йому допомоги  та надання допомоги аварійному кораблю по боротьбі з пожежою, а також буксирування аварійного надводного корабля. 
— Головною метою позапланового тактичного навчання є відпрацювання спільних дій екіпажів кораблів з’єднання Blaсkseafor «по виклику» для вирішення неочікуваних завдань, - зазначив в інтерв’ю журналістам командир з’єднання Blaсkseafor капітан 1 рангу Андрій Тарасов (ВМС ЗС України). 
В ході навчання були відпрацьовані спільні дії рятувального загону та морської авіації по наданню допомоги кораблю у морі, удосконалені навички штабу Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС ЗС України, Командного центру ВМС ЗС України в організації пошуково-рятувальних дій, управління силами пошуково-рятувального забезпечення, відпрацьовано взаємодію з кораблями з'єднання Blaсkseafor щодо надання допомоги аварійному кораблю (судну) в морі та рятування особового складу, який перебуває на воді.
Як повідомлялося, в другій половині дня і у подальшому з’єднання Blaсkseafor на шляху до порту Новорорсійськ проведе тренування по протичовновій, протиповітряній обороні, по проходу за тральщиком, по зв’язку, з пошуку і рятування людини, що опинилася за бортом, плавання в ордері,  з тактичного маневрування та інші.  
17 серпня у Севастополі за участю делегацій командувачів військово-морських сил країн Чорноморського регіону відбулася церемонія зміни командування Blaсkseafor, за принципом ротації воно передано від ВМС Турецької Республіки до ВМС ЗС України. 

Довідка. Blaсkseafor є військово-морським (корабельним) з’єднанням «за викликом», створеним відповідно до «Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва», підписаної 2 квітня 2001 року у м.Стамбул (Туреччина). Основними завданнями Blaсkseafor є проведення операцій з пошуку та рятування, проведення гуманітарних операцій, боротьба з мінною загрозою, здійснення операцій щодо захисту навколишнього середовища, обмін візитами доброї волі та інші завдання, погоджені країнами-учасницями.

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України
 
  
  
  
  
Переглянули: 864 раз(а), газета / Опублікована : 20 Сер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Лиш на сьогодні ми хліба благаєм,Що буде завтра, про те вже не дбаєм.

Л. Баранович

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми