Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Кораблі  Blaсkseafor і додатково визначені сили пошуково-рятувального забезпечення ВМС ЗС України і ЧФ РФ провели позапланове навчання 

Сьогодні, 20 серпня, кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blaсkseafor тральщик «Прибой» (ВМС Болгарії),  ракетний корабель на повітряній подушці «Бора» (Чорноморський флот Російської Федерації), корвет «Еустатіу Себастіан» (ВМС Румунії), фрегат КРЗ «Тургутреіс» (ВМС Туреччини) і корабель управління «Славутич» (ВМС ЗС України) і додатково визначені сили пошуково-рятувального забезпечення зі складу ВМС ЗС України і зі складу Чорноморського флоту Росії на зовнішньому рейді Севастополя відпрацювали завдання тактичного навчання на тему «Ведення пошуково-рятувальних дій та надання аварійної допомоги аварійному судну». Згідно поставленному очолюваним представником ВМС ЗС України контр-адміралом Денисом Березовським Штабом оперативного управління Blaсkseafor завданню, саме цим, позаплановим навчанням, розпочато другу фазу серпневої активації з’єднання Blaсkseafor (активація розпочалася 14 серпня у Севастополі з прибуттям до порту кораблів країн Чорноморського регіону, і триватиме до 3 вересня). 
За узгодженням з відповідними сторонами, до навчання залучалися  додаткові сили - морський буксир «Кременець», протипожежний катер «Борщів», санітарний катер «Сокаль» і вертольот Мі-14 від ВМС ЗС України, і судно екологічного контролю «Петр Градов» від ЧФ РФ. В навчанні також були задіяні аварійні рятувальні групи зі складу кораблів з'єднання Blaсkseafor. 
Тактичне навчання проведено у п'ять етапів. Воно передбачало оповіщення про аварію та перехід пошуково-рятувальних сил до району аварії, розгортання у районі аварії, пошук аварійного корабля та особового складу, що перебуває на воді, надання йому допомоги  та надання допомоги аварійному кораблю по боротьбі з пожежою, а також буксирування аварійного надводного корабля. 
— Головною метою позапланового тактичного навчання є відпрацювання спільних дій екіпажів кораблів з’єднання Blaсkseafor «по виклику» для вирішення неочікуваних завдань, - зазначив в інтерв’ю журналістам командир з’єднання Blaсkseafor капітан 1 рангу Андрій Тарасов (ВМС ЗС України). 
В ході навчання були відпрацьовані спільні дії рятувального загону та морської авіації по наданню допомоги кораблю у морі, удосконалені навички штабу Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС ЗС України, Командного центру ВМС ЗС України в організації пошуково-рятувальних дій, управління силами пошуково-рятувального забезпечення, відпрацьовано взаємодію з кораблями з'єднання Blaсkseafor щодо надання допомоги аварійному кораблю (судну) в морі та рятування особового складу, який перебуває на воді.
Як повідомлялося, в другій половині дня і у подальшому з’єднання Blaсkseafor на шляху до порту Новорорсійськ проведе тренування по протичовновій, протиповітряній обороні, по проходу за тральщиком, по зв’язку, з пошуку і рятування людини, що опинилася за бортом, плавання в ордері,  з тактичного маневрування та інші.  
17 серпня у Севастополі за участю делегацій командувачів військово-морських сил країн Чорноморського регіону відбулася церемонія зміни командування Blaсkseafor, за принципом ротації воно передано від ВМС Турецької Республіки до ВМС ЗС України. 

Довідка. Blaсkseafor є військово-морським (корабельним) з’єднанням «за викликом», створеним відповідно до «Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва», підписаної 2 квітня 2001 року у м.Стамбул (Туреччина). Основними завданнями Blaсkseafor є проведення операцій з пошуку та рятування, проведення гуманітарних операцій, боротьба з мінною загрозою, здійснення операцій щодо захисту навколишнього середовища, обмін візитами доброї волі та інші завдання, погоджені країнами-учасницями.

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України
 
  
  
  
  
Переглянули: 888 раз(а), газета / Опублікована : 20 Сер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Коли людина бореться за щастя, істина її мало цікавить.

Володимир ГОЛОБОРОДЬКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми