Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
У Севастополі відбулася церемонія передачі командування  Blaсkseafor від ВМС Туреччини до ВМС України 

У Севастополі минулої суботи відбулася церемонія передачі командування Blaсkseafor - військово-морським (корабельним) з’єднанням «за викликом», створеним відповідно до підписаної 2 квітня 2001 року у Стамбулі (Туреччина) «Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва». Згідно ротаційному принципу, командування на період серпень 2013 року - серпень 2014 року передано від Військово-Морських Сил Турецької Республіки до Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Церемонія відбулася за участю делегацій командувачів військово-морських сил країн Чорноморського регіону, командирів і екіпажів тральщика «Прибой» (ВМС Болгарії),  ракетного корабля на повітряній подушці «Бора» (Чорноморський флот Російської Федерації), корвету «Еустатіу Себастіан» (ВМС Румунії), фрегату КРЗ «Тургутреіс» (ВМС Туреччини) і корабля управління «Славутич» (ВМС ЗС України).  
 
  
  
  
  
 
Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн під час виступу на церемонії наголосив, що для національного флоту є честю втретє з часу підписання Угоди Blaсkseafor приймати на себе командування оперативним з’єднанням кораблів. За його словами, завдяки Blaсkseafor флоти країн Чорноморського регіону суттєво посилили співробітництво. 
— Заходи, які проводяться тактичною групою кораблів Blaсkseafor, сприяють розвитку співробітництва між країнами Чорноморського басейну і забезпечення регіональної безпеки, - зазначив командувач. Крім того, на думку віце-адмірала Юрія Іл’їна, вони дають змогу підготувати екіпажі кораблів у тому числі до виконання специфічних завдань, як то боротьба з піратством на морі, незаконними перевезеннями, контрабандою тощо. 
— У мене немає жодних сумнівів у тому, що з’єднання Blaсkseafor виконає у повному обсязі усі поставлені перед ним завдання, що сприятиме забезпеченню безпеки у Чорноморському регіоні, - сказав керівник виду Збройних Сил.
Церемонія передачі командування увібрала в себе також вручення палашу командувача з’єднання та підписи капітана 1 рангу Хакана Гюнеша (ВМС Туреччини), який здав командування,  і капітана 1 рангу Андрія Тарасова (ВМС ЗС України), який прийняв командування, у Книзі прийому-передачі командування, виконання гімну Blaсkseafor спуск прапору Blaсkseafor на турецькому кораблі і підйом прапору Blaсkseafor на українському кораблі.
У Книзі прийому-передачі командування також поставили свої підписи командувачі ВМС країн чорноморського регіону.
Як повідомлялося, 14 серпня до порту Севастополя прибули з візитом і з метою початку серпневої 2013 року активації кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blaсkseafor. На 20 серпня заплановано вихід кораблів з’єднання в море, де будуть проводитися тренування по протичовновій, протиповітряній обороні, по проходу за тральщиком, по зв’язку, з пошуку і рятування, плавання в ордері,  з тактичного маневрування та інші.  
Серпнева активація триватиме до 3 вересня.  

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України.
Переглянули: 1249 раз(а), газета / Опублікована : 19 Сер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Народ вимирає тому, що підвищення зарплати не встигає за ним...

Володимир ГОЛОБОРОДЬКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми