Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
У Севастополі відбулася церемонія передачі командування  Blaсkseafor від ВМС Туреччини до ВМС України 

У Севастополі минулої суботи відбулася церемонія передачі командування Blaсkseafor - військово-морським (корабельним) з’єднанням «за викликом», створеним відповідно до підписаної 2 квітня 2001 року у Стамбулі (Туреччина) «Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва». Згідно ротаційному принципу, командування на період серпень 2013 року - серпень 2014 року передано від Військово-Морських Сил Турецької Республіки до Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Церемонія відбулася за участю делегацій командувачів військово-морських сил країн Чорноморського регіону, командирів і екіпажів тральщика «Прибой» (ВМС Болгарії),  ракетного корабля на повітряній подушці «Бора» (Чорноморський флот Російської Федерації), корвету «Еустатіу Себастіан» (ВМС Румунії), фрегату КРЗ «Тургутреіс» (ВМС Туреччини) і корабля управління «Славутич» (ВМС ЗС України).  
 
  
  
  
  
 
Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн під час виступу на церемонії наголосив, що для національного флоту є честю втретє з часу підписання Угоди Blaсkseafor приймати на себе командування оперативним з’єднанням кораблів. За його словами, завдяки Blaсkseafor флоти країн Чорноморського регіону суттєво посилили співробітництво. 
— Заходи, які проводяться тактичною групою кораблів Blaсkseafor, сприяють розвитку співробітництва між країнами Чорноморського басейну і забезпечення регіональної безпеки, - зазначив командувач. Крім того, на думку віце-адмірала Юрія Іл’їна, вони дають змогу підготувати екіпажі кораблів у тому числі до виконання специфічних завдань, як то боротьба з піратством на морі, незаконними перевезеннями, контрабандою тощо. 
— У мене немає жодних сумнівів у тому, що з’єднання Blaсkseafor виконає у повному обсязі усі поставлені перед ним завдання, що сприятиме забезпеченню безпеки у Чорноморському регіоні, - сказав керівник виду Збройних Сил.
Церемонія передачі командування увібрала в себе також вручення палашу командувача з’єднання та підписи капітана 1 рангу Хакана Гюнеша (ВМС Туреччини), який здав командування,  і капітана 1 рангу Андрія Тарасова (ВМС ЗС України), який прийняв командування, у Книзі прийому-передачі командування, виконання гімну Blaсkseafor спуск прапору Blaсkseafor на турецькому кораблі і підйом прапору Blaсkseafor на українському кораблі.
У Книзі прийому-передачі командування також поставили свої підписи командувачі ВМС країн чорноморського регіону.
Як повідомлялося, 14 серпня до порту Севастополя прибули з візитом і з метою початку серпневої 2013 року активації кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blaсkseafor. На 20 серпня заплановано вихід кораблів з’єднання в море, де будуть проводитися тренування по протичовновій, протиповітряній обороні, по проходу за тральщиком, по зв’язку, з пошуку і рятування, плавання в ордері,  з тактичного маневрування та інші.  
Серпнева активація триватиме до 3 вересня.  

Прес-центр Командування
ВМС ЗС України.
Переглянули: 1502 раз(а), газета / Опублікована : 19 Сер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Чи то свобода слова вже близько, чи то до виборів ще далеченько.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми