Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
У минулі вихідні Севастополь традиційно на свято російського Чорноморського флоту приймав чимало гостей. Як ми знаємо, в останню неділю липня за рішенням Президента Віктора Януковича відзначається і День флоту України. Пам’ятаємо, що святковий день для військових моряків переноситься вже не вперше із зрозумілою метою. 
 
  
 
На погляд місцевої влади, особливий «святковий» настрій українським морякам та гостям міста мав би створити оцей сіті-лайт на фото. На ньому зображені командувач ЧФ РФ віце-адмірал Олександр Вітко та два очільники української влади — командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн та голова міської державної адміністрації Володимир Яцуба, які потискують один одному руки. Хай дружать, як же без цього…
Але у чиїйсь, напевне, дуже перегрітій під пекучим сонцем голові зародилась хвороблива фантазія розмістити цих персонажів на тлі свого часу незаконно встановленого та історично неправдивого пам’ятника «голодній вовчиці», ворогу українського народу, німецькій шльондрі Катерині ІІ.
Російські довідники та енциклопедії до недавнього часу свідчили про те, що засновником Севастополя є шотландець на російській службі Фома Макензі. Але сучасні кремлівські пропагандисти вирішили, що час зробити нового ідола поряд з Леніним і понаставили в Україні пам’ятники німкені. Перед Російської імперією її заслуги незаперечні, але яке відношення вона має до незалежної держави Україна? Адже саме Катерина ІІ винайшла нелюдський спосіб депортації народів і звільнила віковічну територію від корінних українців для заселення німцями та представниками інших націй. Особливо мусило б дошкуляти українцям і знищення за її розпорядженням Запорозької Січі. 
Очевидно, що поява таких дикунських за мірками нормальної і цивілізованої людської логіки взірців пропаганди має собі на меті перевірку суспільства на згоду прийняти і погодитися із далеко не найкращими стандартами людської моралі та поведінки часів російського царизму.
Одним із полум’яних агітаторів цінностей імперії є тричі оголошений СБУ «personа non grata» в Україні Костянтин Затулін. Він же є причетним і до антидержавних заяв та недоброзичливих висловлювань у бік України і виступів. 
Напередодні свят голова міської державної адміністрації Володимир Яцуба вручив цій персоні медаль «За весомый вклад в развитие Севастополя». 
«Все тече, все змінюється», — попереджав нащадків Геракліт. Можливо, побачимо колись у Севастополі і представників влади з державницькими та проукраїнськими поглядами, а, значить, і діями.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 02.08.2013  

Переглянули: 838 раз(а), газета / Опублікована : 02 Сер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Люди, продаючи один одного, непогано живуть.

Володимир ГОЛОБОРОДЬКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми