Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
У Севастополі національні ВМС за рішенням міністра оборони України відродили традицію полуденного пострілу

У Севастополі Військово-Морські Сили за дорученням міністра оборони України Павла Лебедєва відродили щоденний ритуал «полуденного пострілу». Традицію «полуденного пострілу», яка тут бере свій початок ще у 1819 році, відроджено під час святкування Дня флоту України, з метою військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, формування у майбутніх військовослужбовців свідомої готовності до озброєного захисту Батьківщини, виховання любові та почуття гордості до армії і флоту. Постріл виконується особовим складом окремого берегового ракетного дивізіону Військово-Морських Сил Збройних Сил України із 85-ти мм гармати Д-44 з території Військово-морського музею України, що на Михайлівській батареї. 
         .
Сьогодні, 30 липня,  розрахунок берегових ракетників ВМС вже втретє від початку відродження традиції здійснив «полуденний постріл».  
          
Варто додати, що на українському флоті відсутній дефіцит снарядів відповідного типу, то ж відтепер традиції знову жити. До речі, відвідувачі музею, які саме опівдні перебуватимуть тут з екскурсією, зможуть на власні очі побачити проведення українськими військовими моряками «полуденного пострілу».  

Довідково. 
У 1819 році у Севастополі вперше було введено службу часу. З цією метою на головних воротах Адміралтейства було споруджено башту, з  закріпленим на ній годинником. У тому ж році командир Чорноморського флоту і портів Чорного моря Олексій Грейг видав указ, згідно якому при домі Головного командира було встановлено гармату. Щоденно, рівно о 12-й годині, із неї виконувався полуденний постріл. У подальші роки ця традиція з різних причин переривалася, були спроби її поновити. У День флоту України, вперше за останні роки, у Севастополі відроджено ритуал полуденного пострілу. 

Постріл здійснюється з артилерійської гармати повоєнного виробництва. 

Начальник прес-центру—прес-секретар 
Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України
Капітан 1 рангу Олег Чубук.
Переглянули: 878 раз(а), газета / Опублікована : 30 Лип. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Тих небагатьох, хто говорить правильно, сприймають як диваків і чужаків; власне, у юрбі вони й самі почуваються діаспорою.

Віталій Радчук.

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми