Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Тільки твоя любов здатна втримати рідну мову на сім світі й тільки брак такої любові – вбити остаточно.  Можна з часом повернути до хати втрачений достаток, але рідне слово, як і рідна людина, вмирає назавжди.  Його порятунок – твій обов’язок і твоє непорушне право, тож починай сповна користатися цим правом уже сьогодні!

1. У своїх національних прагненнях не покладай жодних надій на владу та політиків, незалежно  від того, чи є вони українськими, неукраїнськими або антиукраїнськими, твоя вимога  до них однакова: не втручатися в процес національного відродження! Решта залежить тільки й винятково від тебе.

2. Звертайся до всіх тільки українською мовою!  Того ж вимагай від інших – до себе. На звертання російською, залежно від ситуації, не реагуй зовсім або чемно відповідай: «Не розумію. Говоріть, будь ласка, українською». Будь при цьому настільки ж коректним і ввічливим, наскільки стійким і послідовним.

3. Оминай крамниці, кав’ярні, місця відпочинку з російським мовленням та озвученням. Хай гаманці власників цих закладів сповна відчують невигідність їхньої мовної поведінки. Якщо сам працюєш у сфері обслуговування, пам’ятай, що ти зобов’язаний якнайкраще обслужити клієнта, коли він звертається до тебе українською.

4. Читай передовсім українські книжки, газети, журнали, слухай і дивися переважно українські  трансляції, вистави, сайти  в Інтернеті, аудіо та відеозаписи. До чужого не звертайся без доконечної в тому потреби. Сам переконаєшся, що при бажанні до 90 відсотків необхідної інформації ти можеш отримати рідною мовою.

5. Дбай повсякчас про чистоту рідного слова. Звільни свій лексикон від «пірожених», «самольотів», «бумаг» і т.п. Якщо твій приятель, діловий партнер чи співрозмовник уперто «обходяться» без української мови –подумай, чи не краще тобі обійтися без такого приятеля. партнера чи співрозмовника.

6. Не піддавайся на будь-чиї провокації. Уникай спонтанних «вуличних» дискусій із російськомовними опонентами. Твоя сила – не в довжині язика, а в непохитності  волі.

7. Демонструй іншим приклади мовної та національної гідності. Роз’яснюй людям засади ненасильницької тактики боротьби проти русифікації. В цій боротьбі єднайся з однодумцями, залучай небайдужих.

8. Сам не виказуй хамства та зупиняй хамів. Твоє неприйняття чужої мови та культури не мусить перетворюватися на ворожість до її носіїв. Законні права та свободи цих людей у жодному разі не мають бути підважені.

9. Уникай абсурдів та  виявів сліпого фанатизму. Не варто викидати з книжкової шафи  Пушкіна і Толстого чи конче наполягати, аби приміром, заїжджий іноземець розмовляв із тобою лише українською. Але наполегливо тягнися до свого, по змозі оминаючи  чуже.

10. Завжди працюй над собою, аби стати розумним, шляхетним, сильним, привабливим, конкурентноздатним.
Твори образ українця, гідний бути прикладом  для  наслідування.

Володимир Вітковський  
«Літературна Україна» №48, 2008
Переглянули: 993 раз(а), газета / Опублікована : 15 Лип. 2013
q1b1z2uaMP / 20 Січень 2014
<a href="http://udmtgeqnx.com">Smcaa-dkb</a> what I was looking for-ty!
Q2UYZTUOUI / 20 Січень 2014
That's a sensible answer to a chenganlilg question
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Чому за зубами мудрості язик дурості?

Флоріан БОДНАР

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми