Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Ветеран ВМС України капітан 1 рангу Мирослав Мамчак презентував нові книги: "Чорноморський флот. Курсом до України" та "Військово-морське будівництво в Україні у XX ст."
 
  

Презентація відбулася в телерадіокомпанії "Бриз" яку з 1994 по 2010 рік очолював Мирослав Андрійович. На презентації були тприсутні представники севастопольських ЗМІ, Прес-центру ВМС ЗС України, Академії ВМС ім. П.Нахімова, Спілки офіцерів України та бібліотеки ім. Л.М.Толстого.Книги написані на основі архівних джерел, які автор віднайшов у Севастопольському державному архіві, та особистого архіву автора часу будівництва ВМС України. 

 Книга «Чорноморський флот. Курсом до України» - це розповідь про процеси українізації Імператорського Чорноморського флоту в 1917-19 рр. та Чорноморського флоту ВМФ СРСР у 1991-93 рр. Книга написана на базі недавно відкритих архівних джерел, історичних матеріалів та документальних свідчень багатьох учасників подій на Чорноморському флоті в 1917-1921 рр. та часу будівництва Військово-морських сил сучасної України у час становлення її незалежності. Автор досліджує процес військово-морського будівництва в Україні на початку і у кінці XX ст. та доводить їх тотожність. На джерельній базі, у першу чергу Севастопольського державного архіву, спростовуються численні пропагандистські міфи навколо флоту, впроваджені імперськими ідеологами в свідомість севастопольців і моряків, аналізуються перемоги, причини поразок і численних жертв, які понесли військові моряки і севастопольці в процесі боротьби за Український флот, розглядається значення флоту в житті української держави та використання його в політичних цілях.

 Автор вперше більш подробно описує севастопольські трагедії, які принесли в місто більшовики, підкріплюючи свої висновки архівними джерелами, і вперше оприлюднює інформацію про передачу Державного флоту Української Держави Антанті урядом Гетьмана України Павла Скоропадського. 

 Користуючись архівними джерелами  та спогадами учасників тих подій, автор розповідає про реальний процес українізації Чорноморського флоту, про більшовицький переворот у Севастополі і страшні, значно більші і кривавіші чим за всю І Світову війну, трагедії, які принесли флотському місту більшовики і творимий ними «Красный флот РСФСР». У книзі розкриваються дії окремих екіпажів кораблів та військових частин Чорноморського флоту, направлені на підтримку національно-визвольної боротьби українського народу, та оприлюднюється мартиролог командного складу, офіцерів і урядовців флоту УНР. 

 Книга багато ілюстрована, буде цікавою та корисною для військових істориків, системи гуманітарної підготовки військових моряків, любителів історії України, молоді та широкому загалу читачів. 

 Книга «Військово-морське будівництво в Україні у XX ст. Збірник документів» являється основною джерельною базою першої книги. Основу збірника документів складають архівні документи і джерела Севастопольського держаного архіву, які розкривають політичні інсинуації навколо процесу військово-морського будівництва в Україні протягом XX століття: рух за українізацію Чорноморського флоту та перехід його під юрисдикцію УНР в 1917-1918 рр., а так же документи і матеріали часу відродження ВМС України та технологію створення флотської проблеми після здобуття Україною незалежності.

 Збірник архівних джерел, більшість з яких ще не введені в активний процес історичного дослідження, розрахований як на військових істориків, так і на офіцерів національного флоту, стане в нагоді для системи гуманітарної підготовки, а так же всім, хто цікавиться історичним минулим флоту, Севастополя та України.

 Своїм головним висновком автор книг робить факт використання флоту політичним чинником у міжнародній політиці: так було у 1918 році, так відбувається і сьогодні - досі існує флотська проблема України, туго переплутана з економічними і військово-політичними інтересами наших сусідів. 

 Книга видана видавництвом Севастопольського МО ВСТУ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка за фінансової підтримки Героя України, народного депутата І, ІІ і IV скликань Хмари Степана Ільковича невеликим тиражом, який буде розповсюджений у бібліотеках міста Севастополя і ВМС України.
 

Переглянули: 946 раз(а), газета / Опублікована : 20 Чер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Народ побачив натовп біля державного корита.

Леонід ЗАБАРА

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми