Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Командувач українських ВМС віце-адмірал Юрій Ільїн: «сьогодні флот як ніколи зацікавлений у науковому-виробничому потенціалі підприємств суднобудівної і судноремонтної галузей»
 
Військово-Морські Сили Збройних Сил України сьогодні як ніколи зацікавлені у науковому-виробничому потенціалі підприємств суднобудівної і судноремонтної галузей. На цьому наголосив командувач українських ВМС  віце-адмірал Юрій Ільїн під час засідання «круглого столу» на тему «Стратегія удосконалення системи судноремонту з залученням підприємств оборонно-промислового комплексу», що відбувся сьогодні, 14 червня, у Севастополі на борту корабля управління «Славутич». За його словами, абсолютна переважна більшість корабельного складу національного флоту, - це кораблі і судна, які дісталися внаслідок розподілу майже 20 років Чорноморського флоту колишнього СРСР, і у зв’язку з цим військові моряки докладають максимальних зусиль для того, щоб їх підтримувати.
- І кораблі готові виконувати поставлені завдання. Однак, ми впевнені у тому, що настав час, коли треба думати про серйозне оновлення флоту. І без вітчизняних суднобудівників тут не обійтись,  - наголосив керівник вітчизняного військово-морського відомства. - Але вперед ми впевнено дивимося вперед, тому що наша суднобудівна галузь здатна зробити так, щоб флот отримував нові кораблі. Тому що ми над цим активно спільно працюємо, зокрема, з "Холдінговим підприємством "Чорноморський суднобудівний завод", зі "Смарт Маритайм Груп", у яких, ми вважаємо, сьогодні найбільший потенціал в галузі воєнного суднобудування, - додав віце-адмірал Юрій Ільїн.   
На підтвердження своїх слів, командувач нагадав, що кілька років тому саме «Чорноморський суднобудівний завод» виборов право будувати новітній корвет для національного флоту, а минулого року – виграв тендери на ремонт чотирьох кораблів українських ВМС. 
- Наприкінці 2011 року ми вперше провели «круглий стіл» з залученням представників промисловості України, - сказав віце-адмірал Юрій Ільїн. - І тоді, як додав він, було задано новий напрямок роботи – від підтримуючих, так би мовити, дрібних ремонтів, ремонтів окремих зразків корабельного озброєння, вузлів і механізмів, спрямованих на продовження ресурсу,  до комплексних ремонтів. Ми тоді запропонували промисловості взяти участь у цьому процесі, і сьогодні ми можемо констатувати: нам було дуже приємно, що «Чорноморський суднобудівний завод» відгукнувся на нашу пропозицію, і взявся виконувати досить складні замовлення, відновлювати технічну готовність кораблів, які не ремонтувалися більше 20 років,  - наголосив керівник виду Збройних Сил України.
За словами командувача, співпраця з «Чорноморським суднобудівним заводом» повністю задовольнила командування флоту і по якості, і по термінам проведення робіт, і по наявності потенціалу і спеціалістів. 
- Вважаю, ремонтуючи кораблі і судна, ми разом з вами активно сприяли відновленню військового сегменту судноремонту нашої держави, який до цього часу був дещо нівельований, - зазначив віце-адмірал, звертаючись до генерального директора «Чорноморського суднобудівного заводу» Валерія Калашнікова і президента «Смарт-Холдінга» Вадима Новінського, які також взяли участь у роботі «круглого столу». 
Своєю чергою, президент «Смарт-Холдінгу» Вадим Новінський  наголосив що кораблі, дійсно, потребують технічної підтримки, а в деяких випадках – модернізації і заміни. 
- У тій непростій економічній ситуації, що має місце у світі і в країні, Уряд, Президент України багато уваги приділяють питанням підвищення боєздатності Збройних Сил, у тому числі Військово-Морських Сил України, - зазначив він. Свідченням цьому, за словами Вадима Новінського, є реалізація Президентської програми щодо будівництва новітнього корабля класу «Корвет». 
- Реалізація програми «Корвет» йде за графіком, ті кошти, які виділялися, опановані. Були деякі проблеми з фінансуванням проекту, але зараз усі питання вирішені, фінансування відбувається за графіком, і через кілька років ми побачимо новий, суперсучасний корвет. Цей корабель надійде на озброєння  Військово-Морських Сил України, - зазначив президент холдінгу. 
 
  
  
 
Командувач ВМС в інтерв’ю журналістам повідомив, що минулого року флот вперше за багато років поставив в заводський ремонт одразу 15 кораблів і суден. 
- Поточного року ми завершили ці ремонти, і основні зусилля зосередили на підтриманні кораблів, які будуть залучатися до участі у міжнародних операціях, - сказав віце-адмірал Юрій Ільїн. 
Водночас, на переконання керівника виду Збройних Сил України, судноремонт і будівництво нових кораблів – питання стратегічного значення, і саме тому військові моряки дуже відповідально ставляться до зустрічі з промисловцями, розуміючи, що саме суднобудівна і судноремонтна галузі, так би мовити, дають життя нашим кораблям.
- Сьогодні флот як ніколи раніше зацікавлений у виробничому, науковому потенціалі підприємств, які працюють у суднобудівній та судноремонтній галузях, - підкреслив віце-адмірал Юрій Ільїн.  
На «круглому столі» ряд посадових осіб виступили з доповідями щодо основних результатів ремонту, проблемних питань та пропозиції щодо шляхів їх вирішення, реалізації проекту «Корвет» тощо.
В засіданні, проведеному за також взяли участь помічник міністра оборони України Віктор Максимов, начальники профільних управлінь і служб командування флоту, командири кораблів. 

Прес-центр Командування
Військово-Морських Сил
Збройних Сил України.
Переглянули: 912 раз(а), газета / Опублікована : 14 Чер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Де у нас можна скласти іспит на права людини та отримати ті права?

Григорій ЯБЛОНСЬКИЙ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми