Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
Геннадій Москаль
Народний депутат України. Член фракції "Батьківщина"
 
Схема дуже проста: слідчий має змогу відкрити і закрити кримінальне провадження проти будь-кого

 Уважно проаналізував статистику злочинності за поточні 5 місяців. Крім катастрофічного росту рівня злочинності, намітилася ще одна тенденція – міліція почала масово "заробляти" на закритті нею ж відкритих кримінальних проваджень. Судіть самі.

 За п’ять місяців 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 709 651 кримінальне провадження, з них закрито за реабілітуючими обставинами – 336 577, що становить 47,4% від загальної кількості.

 Тобто закривається фактично кожне друге кримінальне провадження (у Миколаївській області кількість закритих проваджень становить 63,3%, у Херсонській – 57,7%, у Тернопільській – 53,7%), що свідчить про недосконалість нового Кримінально-процесуального кодексу й наштовхує на думку, що механізм відкриття кримінальних проваджень став одним із основних видів корупції правоохоронної системи.

 Схема дуже проста: слідчий має можливість відкрити кримінальне провадження проти будь-якої особи (на замовлення зацікавлених осіб чи за ініціативою керівництва), а потім за винагороду чи шляхом шантажу й вимагання закриває провадження.

Спочатку в ЗМІ вкидають "компромат", відкривають кримінальне провадження з посиланням на публікацію, а потім закривають справу – за певну винагороду

 В статті 214 КПК сказано, що кримінальне провадження відкривається не пізніше 24 годин після подання заяви чи повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, яке надійшло з будь-яких джерел. Однак при цьому нікого не попереджають про дачу неправдивих або завідомо хибних повідомлень. У зв’язку з цим останнім часом широкого масштабу набуло фальшування кримінальних проваджень. 

 Спочатку в ЗМІ “достовірні джерела” з правоохоронних органів вкидають потрібний матеріал, а потім із посиланням на публікацію відкривають кримінальне провадження – яке згодом закривають “за реабілітуючими обставинами” за певну винагороду.

 А тепер про цифри – вони, як завжди останнім часом, вражають і свідчать про подальше катастрофічне зростання рівня злочинності в Україні.

 Так, порівняно з п’ятьма місяцями минулого року (213 352 проваджень), з січня по травень 2013 р. зареєстровано 373 044 кримінальних проваджень (це не враховуючи згаданих вище 336 577 закритих проваджень).

 Особливо тяжких злочинів за 5 місяців цього року скоєно 8224 – проти 5019 у минулому.

 Зате встановлено осіб, яким вручені повідомлення про підозру, тільки у 72121 випадку, що становить 19,3% від загальної кількості.

 У Києві з 44564 кримінальних проваджень підозрювані особи встановлені тільки в 3182 випадках, тобто розкриття злочинів становить 7,2%. Іншими словами, понад 90% працівників міліції Києва отримують зарплату за бездіяльність.

Україна стрімко перетворюється на країну “гопників”. Грабежі, крадіжки та шахрайство посідають перші місця за кількістю злочинів

 У той же час із 373 044 кримінальних проваджень до суду направлено 64646 справ, що становить 17,3%. Це найнижчий показник ефективності правоохоронної системи за всі роки незалежності. В тому ж Києві з 44564 кримінальних проваджень до суду направлено тільки 2190 справ (або 4,9%). А це свідчить, що неочевидні злочини в Україні майже не розкривають. Звертатися сьогодні до міліції по допомогу – марна справа.

 Тим часом Україна стрімко перетворюється на країну “гопників”. Грабежі, крадіжки та шахрайство посідають перші місця за кількістю злочинів.

 За 5 місяців цього року відкрито 10469 кримінальних проваджень за грабежі проти 8142 в аналогічному періоді 2012 року.

 Шахрайств зареєстровано 35131 проти 10962.

 Крадіжок – 152 513 проти 109 596;

 Зате з місяця в місяць іде різке зниження виявлення кількості злочинів у сфері обігу наркотиків. За 5 місяців цього року зареєстровано 15292 таких злочинів проти 26732 за аналогічний період минулого року. Хоча всім відомо, що наркотизація суспільства йде небувалими темпами. Статистичні дані про зниження наркозлочинів майже наполовину свідчать про те, що цей вид злочинності опинився майже повністю під патронатом самої міліції.
Переглянули: 804 раз(а), газета / Опублікована : 14 Чер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Чому закон один для всіх, а мільйонні дивіденди лише для обраних?

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми