Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

 06.06.2013 
Сімферополь – 6 червня, у день народження найвідомішого російського поета Олександра Пушкіна, у Криму відкривається Міжнародний фестиваль «Велике російське слово». Він проводиться вже всьоме і давно набув політичної скандальності. Цього року скандал виник ще й довкола самого організатора – «Російської общини Криму» (РОК). 
  
 Цьогорічний фестиваль «Велике російське слово» проходитиме не на нижчому, аніж у минулі роки, рівні і пошириться на весь півострів, у тому числі – вперше на Севастополь, розповів Радіо Свобода один з ініціаторів та організаторів цього заходу, член президії кримського парламенту Сергій Цеков. За його словами, фестиваль відвідає низка депутатів обох палат Федеральних зборів Росії, народних депутатів України, а також керівники українських і російських регіонів. Багато заходів проходитиме в районних центрах автономії, і завершиться фестиваль у День Росії, 12 червня, у Сімферополі.
   
 У минулі роки фестиваль супроводжували скандали через некоректні стосовно України політичні заяви іноземних гостей. Скандальності заходу додали і звинувачення на адресу організаторів у нецільовому витрачанні бюджетних коштів, виділених на проведення «Великого російського слова».
  
 Цього року тінь на фестиваль кинули самі ініціатори – керівники «Російської общини Криму». Саме за право називатися її головою судяться колишній віце-спікер кримського парламенту і лідер Алуштинської общини Олексій Мельников, якого торік позачерговий Собор – з’їзд організації – обрав керівником РОК, і депутат Верховної Ради АРК, багатолітній голова «Російської общини Криму» Сергій Цеков, який рішення Собору не визнає.
  
Проросійський активіст: бренд «Російської общини Криму» – втрачений
  
 Днями один із місцевих судів визнав незаконним виключення Мельникова з цієї організації і це, за словами останнього, підтверджує легітимність Собору та його кадрових рішень, які тепер будуть визнані юридично. «Після отримання судового рішення, ми подаватимемо до управління юстиції звернення з проханням визнати наш Собор законним і законним нове керівництво», – зазначив Олексій Мельников.
  
 Він також повідомив, що дума «Російської общини Криму» не рекомендувала членам об’єднання брати участь у фестивалі, щоб «не робити масовки Цекову». За словами Мельникова, інформація про участь «Російської общини Криму» в організації і заходах «Великого російського слова» не відповідає дійсності.
  
 Сергій Цеков каже, що цей скандал на успішність фестивалю не вплине, він продовжує себе називати головою «Російської общини Криму».«Організація динамічно розвивається. З «Російської общини Криму» пішли люди крайніх поглядів, скандалісти, ті, які працювали на розкол. Але община залишилася, була, є і буде. Очолюю її поки що я. Потім її очолить хтось інший, але відбудеться це нормально, у штатному, як мовиться, для «Російської общини Криму» режимі», – заявив Сергій Цеков.
  
 Водночас один зі співзасновників «Російської общини Криму», екс-депутат кримського парламенту Вадим Мордашов вважає, що бренд цієї колись впливової і популярної організації вже втрачено.
  
 «В результаті фінансових скандалів, внутрішніх сварок, викриттів, інтриг і судових тяганин «Російська община Криму», її бренд та імідж повністю знищені. Організація, практично, стала приватною структурою. Поки буде бюджетне фінансування – там жеврітиме життя. Це вже не громадська організація, це – комерційна фірма», – переконаний Вадим Мордашов. Він вважає, що для бюджетних коштів Криму можна знайти більш важливі статті витрат, аніж такий фестиваль.
Переглянули: 868 раз(а), газета / Опублікована : 06 Чер. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Мамонти зникли, а бюрократи - ні. Хто ж сильніший?

Юрій РИБНИКОВ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми