Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   
В своїй хаті - своя й правда!

Англійське слово спойлер (to spoil) має синонімічний ряд значень: «гадити», «отруювати», «псувати» і впроваджується в українському політикумі вже чималою кількістю політиків, які займаються псуванням цієї сфери діяльності. Пригадайте будь-яке шоу Савіка Шустера, куди він радо запрошує безсовісних язикатих хвесьок. Їх оцінка глядачами різко негативна і низька, і в умовах ринкових відносин через непопулярність спойлерів треба було б видаляти з поля (з екрану) за розпалювання міжнаціональної та суспільної ворожнечі публічним способом. Однак цього не стається, і тому все нові й нові спойлери заявляють про себе.
Тривалий час отруює простір своїми заявами колишня persona non grata в Україні Костянтин Затулін. Його провокації, однак, чомусь не турбують владу. Наприклад, під час останнього так званого громадського обговорення «Російський рух України: проблеми і надії» в будинку Москви в Севастополі 11 травня цього року він розповів про потаємні плани імперців в Україні: «Ми постараємося, щоб проект руху на підтримку союзу Росії, України і Білорусі відбувся і, можливо, завдяки цьому ми зможемо створити якусь силу на Україні, яка буде тиснути Партію регіонів, що перебуває при владі... А може бути, в перспективі, коли це все розвинеться, виступить в ролі її більш успішного конкурента на майбутніх виборах». Результати виборів свідчать про те, що такі плани моськи супроти слона досить низько оцінюються виборцями.
Була й одна вельми цікава заява голови Севастопольської міської державної адміністрації Володимира Яцуби щодо такої діяльності проросійських сил: «Будь-які «російські» центри в Севастополі нічого не варті. Справжній російський центр — це центр Севастополя. 80% тих, хто живе тут, — російський форпост, істинні росіяни. Всі інші шарлатани, які вибивають гроші на прославляння Росії».
Ще важливішою могла б бути оцінка такої діяльності з позиції українського державного діяча. Але поки що ми не зможемо цього почути в силу майже повного контролю Москви над Севастополем, особливо після Харківських угод.
В ура-патріотичному ражі пролунала там само заява капітана 1 рангу Чорноморського флоту Росії, заступника редактора газети «Флаг Родины» Сергія Горбачова про необхідність проведення «операції з примусу України до дружби», схожої на дії щодо Грузії.
Варто нагадати, що «примусом Грузії до миру» назвав військову операцію в Грузії у 2008 р. тодішній президент РФ Дмитро Медведєв.
Очевидно, що на таке ляпання язиком військовослужбовця іншої, хоч і дружньої, країни мусить бути відповідна реакція нашого МЗС. Адже «Флаг Родины» — газета Чорноморського флоту Російської Федерації, яка видається в Севастополі, а її засновником є Міністерство оборони РФ. Чи буде це скромна заява чи депортація авантюриста — побачимо.
 
  
 
Не можна не згадати в цьому шляхетному переліку і численні заяви Вадима Колесніченка, останні з яких він зробив 7 травня ц. р., переодягнувшись у польову форму совєтського енкаведиста і начепивши на неї золоті погони. Історики свідчать, що спосіб носіння портупеї на переодягненому депутатові використовували офіцери РОА Власова, які воювали на стороні гітлерівської Німеччини. Незважаючи на кашкет НКВС, виглядав наш політик — як кіношний білогвардієць. Так ось, за героїзацію ОУН-УПА цей діяч пропонує карати аж до 8 років позбавлення волі. Зрозуміло, що це поки що його потаємні мрії — посадити за ґрати населення Західної України. Але як вони «збігаються» з присягою народного депутата України: «Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах всіх співвітчизників». А ще ж є рішення Вищого адміністративного суду від 16 січня 2013 р., яке оскарженню не підлягає і яким визнано законним указ президента Віктора Ющенка про визнання членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України. Може, краще було б історією України займатись фаховим історикам, а не політикам?
Інакше продовжуватимуться палкі й пафосні заяви, які викликатимуть комічний ефект, як ось зроблена Вадимом Колесніченком у сесійній залі Верховної Ради України 6 лютого 2009 року, стенограма якої свідчить:
«Именно поэтому во исполнение принципов устава и резолюции Организации Объединенных Наций, приговора и устава Нюрнбергского трибунала, во имя светлой памяти миллионов украинцев, отдавших свою жизнь борьбе с фашизмом и памяти моего отца, который сгорел в танке в Белоруссии, защищая советскую Родину от немецко-фашистских оккупантов…».
Але ж як тоді наш депутат примудрився народитись в Умані 21 березня 1958 року?
Ще 7 травня ц. р. переодягнений депутат заявив (мовою оригіналу):
«Сегодня мы осознанно не идем на роспуск этих советов. Мы даем возможность жителям Западной Украины полностью нахлебаться той дряни и грязи, которую они избрали в органы самоуправления».
Це адекватна думка народного обранця про громадян України? Очевидно, що такі заяви депутата сіють у суспільстві розбрат і підривають довіру виборців до правлячої партії, членом якої він є. Але в будь-якому разі вищезгадані заяви в українському політикумі є спрямованими проти суверенітету України, її безпеки, а в останньому випадку є й порушенням присяги на вірність Україні.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

ТИМ ЧАСОМ...

Політики, які намагаються заробити політичний капітал на темі Другої світової війни, є маргіналами й не впливають на українську дійсність. Таку думку в ефірі Pадіо «Свобода» висловила народний депутат від фракції Партії регіонів Ганна Герман, коментуючи критику свята перемоги «свободівцями» та законопроект № 2060 «регіонала» Вадима Колесніченка «Про заборону реабілітації та героїзації осіб і організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції».
«Я не хотіла б, щоб ми тут зверталися до дій,  висловлювань і оцінок політиків крайніх поглядів. В Україні є політики і з того, і з того боку, які висловлюють такі радикально-маргінальні, я б сказала, погляди», — зазначила Г. Герман. «Я хотіла б, щоб ми з вами стояли на позиціях центризму, на позиціях української державності, на позиціях, коли для нас дорогі погляди і переконання людей в усіх регіонах», — додала нардеп.
Водночас вона пояснила, що подібними суперечками політики намагаються привернути до себе увагу. «Це їхня професія. Вони намагаються зробити собі на цьому якийсь політичний капітал. Хоча, я думаю, що, якщо люди відкидають внесок України в перемогу світу над фашизмом, ці люди не мають широкого політичного майбутнього. Це маргінали, які залишатимуться завжди в тій своїй вузенькій ніші», — додала Г. Герман.
Разом з тим, на уточнювальне запитання, чи назвала вона маргіналами «свободівку» Фаріон і «регіонала» Колесніченка, парламентарій відповіла: «Я не хотіла б знову ж таки тут називати і рекламувати якісь імена політиків, які не мають особливого впливу на українську дійсність».
*   *   *
Ініціатору законопроекту, в якому пропонується карати за героїзацію ОУН-УПА, народному депутату від Партії регіонів Вадиму Колесніченку порадили пред’явити претензії командирам радянських партизанських загонів. Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив історик, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.
Зокрема, коментуючи законопроект Колесніченка «Про заборону реабілітації та героїзації осіб і організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції», Сергійчук зазначив, що «регіонал» таким чином воює з мертвими.
«Думаю, що ця людина починає війну з мертвими. І з мертвими свідками з боку радянської влади. Бо тих, хто боровся з гітлерівцями, ми вважаємо героями. Ось письмові свідчення комісара Ковпака — Семена Руднєва, де він написав, що націоналісти – «наши враги, но они бьют немцев». Тобто націоналісти воюють з німцями. Значить, нехай тепер Колесніченко доводить, що неправий був Руднєв», — наголосив історик.
Він також процитував ще одне донесення радянських партизанів. «Бульбовцы» ведут бои с немцами на правом берегу реки Случь, бандеровцы готовят нападение за рекой Буг, где немцы сейчас концентрируются». Нехай пред’являє претензії командирові партизанського загону Шитову, який написав це донесення до Українського штабу партизанського руху», — заявив   В. Сергійчук.
«Хай також пред’являє претензії до заступника керівника Рівненського обласного партизанського штабу, який доповідає, що не радянські партизани у Рівному палили кінотеатри з німцями, а бандерівці», — додав історик.
Gazeta.ua
Переглянули: 1077 раз(а), газета / Опублікована : 17 Трав. 2013
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Звинувачувати народ — справа невдячна і помилкова; це все одно, що стверджувати, який ти розумний, а інші, мовляв, дурні.

Олесь ВОЛЯ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми