Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Про цей фартушок голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак на виставках української вишивки, пропагуючи народні традиції, завжди розповідає особливо схвильовано. В середині 90-х років його подарувала тітка чоловіка, колишня зв'язкова УПА, яка берегла запаску всі ці роки і розповіла її історію.

Над цим художнім твором довго працював Грицько Данилюк із села Багатківці Теребовлянського району Тернопільської області. Чотирнадцятирічний хлопець мав хворобу і не міг рухатись, а вишивав прегарно. Було це у далекому 1939 році. Коли в село прийшли ненависники України, більшість людей втекли в ліс, а він залишився вдома. Грицька жорстоко побили і катували, і він за кілька днів помер.

Богдана Михайлівна сама вишиває і сумнівається, що знайдуться такі умільці, які могли б повторити ці досить складні візерунки. Вона бачить, що тут символічно зображені багато церков, вона читає орнамент, що начебто люди тримаються за руки, а між ними - кольори українського прапора. Вона каже, що зараз майстрині часто-густо вишивають по заздалегідь зробленим на канві заготовкам, а тут маємо приклад полотна, яке в селі традиційно робили з конопель. Особливо вона наголошує про високий художній смак юного Грицька, який так вдало підібрав нитки за кольорами.

Захоплено відгукуються про вишитий фартушок і майстрині, які фотографують ці узори, щоб зберегти і використати цей унікальний орнамент, який несе глибинну і давню сутність високої української культури.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

Переглянули: 4837 раз(а), газета серпень 2011 / Рубрика: Культура і мистецтво / Опублікована : 17 Сер. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Яка різниця: йти до Європи чи не йти, якщо все одно далі своїх напівзруйнованих свинарників нам не піти?

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми