Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

У 1978 році в Камишовій бухті з'явився новий заклад культури - Палац культури рибалок. Дуже скоро він став улюбленим центром дозвілля севастопольців. Жодне свято у Гагарінському районі не обходилось без участі творчих колективів Палацу культури рибалок.

У 90-ті роки у об'єднання «Атлантика» виникли фінансові проблеми і над колективом культурного закладу нависла загроза скорочення. Але його директор - заслужений працівник культури України Олександр Артемович Коротун, людина небайдужа до культури, аматорського мистецтва, розвитку самодіяльної творчості севастопольців, запропонував створити на базі Палацу культури рибалок Український культурно-інформаційний центр. Це було єдиною можливістю зберегти для севастопольців заклад культури, не допустити створення чергового торговельного центру, адже багатьох комерційних діячів приваблювала велична будівля у центрі Камишової.

За підтримки трудового колективу після тривалого узгодження питань, що виникали при передачі Палацу культури рибалок під керівництво Міністерства культури України, рішенням Кабінету міністрів України був створений Український культурно-інформаційний центр в м. Севастополі. Ця подія сталася 30 січня 1996 року. Мета роботи Центру визначена в його Статуті: " ...сприяння процесу відродження і розвитку української національної культури та культур народів, які проживають в Україні та в Криму".

Сьогодні УКІЦ - 15 років. Він впевнено зайняв провідне місце у культурному просторі Севастополя. Творчі працівники УКІЦ започаткували проведення в Севастополі багатьох свят: День Святого Миколая, Різдвяні зустрічі, мовно-мистецькі свята до Дня української мови та писемності, День матері, Андріївські вечорниці тощо.

Виконуючи свій статутний обов'язок, співробітники Центру проводять багато заходів з української історії, культури, народознавства. Щорічно в березні проходить акція "Вінок Кобзарю", яка включає конкурси читців творів Тараса Шевченка, міський конкурс дитячого малюнка "Мальовнича Україна", тематичні вечори, концерти, брейн-ринги. До юві-леїв видатних діячів української культури проводяться літературно-музичні вітальні, альманахи "Сузір'я", які знайомлять севастопольців з життям та творчістю відомих українських митців: І. Франка, Л. Українки, М. Гоголя, О. Кобилянської, М. Старицького, М. Кропивницького, І. Карпенка-Карого, Л. Старицької-Черняховської, А.Малишка, О. Гончара, Л. Костенко, І. Драча, Н. Ужвій, О. Петрусенко, М. Лисенка та багатьох інших. Ці заходи сприяють вивченню севастопольською молоддю української мови, тому що самі школярі та студенти стають їх учасниками.

За останні роки УКІЦ спільно з Асоціацією національно-культурних товариств Севастополя (АНКТС) провів багато виставок, літературних вечорів, тематичних концертів. Пізнавальною для севастопольських старшокласників, студентів та військовослужбовців стала тематична година до Міжнародного дня рідної мови. Глядачі почули пісні, вірші, приказки та байки як українською мовою, так і мовами народів, що проживають в Севастополі. Велику зацікавленість у севастопольців викликали виставки "Веков связующая нить" з координаційним центром з відродження кримськотатарської культури, "Беларусские умельцы" з товариством "Беларусь", " Род наш болгарский" з болгарським товариством "Изгрев", "Крізь минуле у майбуття" з товариством караїмської культури "Фідан" тощо.

Важливу роботу проводять співробітники Центру по ознайомленню людей різних національностей з багатою українською культурою. Ми запрошуємо представників національних меншин на тематичні вечори, літературні вітальні, театралізовані свята, де вони знайомляться з традиціями та звичаями українського народу, видатними діячами української культури та історії. Таким чином, національні меншини залучаються до української культури, а це сприяє їх інтеграції в українське співтовариство.

Велика увага в роботі Центру приділяється становленню соціальної особистості дітей та підлітків, їх духовному та культурному розвитку, формуванню естетичного та художнього смаку. В ігровій розважальній формі дітей знайомлять з традиціями, звичаями та обрядами українського народу. Із захопленням дошкільнята та учні молодших класів беруть участь у Святі Миколая, усних журналах "Свято врожаю", "Сплети мені, матінко, віночок", "Український рушник - оберіг душі", "Благослови, мати, весну закликати".

Одним з напрямків роботи Центру є організація змістовного відпочинку та розваг, які сприяють підвищенню культурного рівня мешканців міста. Севастопольці із задоволенням відвідують державні та професійні свята, ювілеї підприємств, вечори відпочинку, а урочисте вручення паспортів громадянина України назавжди залишиться в пам'яті юних севастопольців та їх батьків. Саме в УКІЦ традиційно проходить церемонія нагородження Лауреатів севастопольського міського форуму творчої інтелігенції "Громадське визнання".

В Українському культурно-інформаційному центрі працюють 20 колективів художньої самодіяльності різних напрямків творчості, які очолюють висококваліфіковані фахівці, люди, віддані мистецтву. Самодіяльні колективи Центру своїми виступами прикрашають всі культурні заходи, ведуть активну концертну діяльність, неодноразово ставали призерами та переможцями різноманітних конкурсів та фестивалів. Солісти Центру є бажаними учасниками міських концертів на честь професійних та державних свят.

На базі УКІЦ працює єдина в місті українська бібліотека, яка налічує більше 10 тис. примірників. Серед них книги з української історії, твори українських класиків та сучасних авторів, а також є книги раритетні, яких не знайдеш в жодній бібліотеці Севастополя.

За роки існування УКІЦ знайшов багато друзів, з якими активно співпрацює, це Кримський республіканський центр народної творчості, АНКТС, виховні структури ВМС ЗС України, кафедри української мови та малювання й креслення Севастопольського міського гуманітарного університету, товариство "Просвіта", Міський фонд Реріхів, організація "Союз українок".

За багаторічну плідну працю колектив УКІЦ неодноразово отримував високі нагороди, серед яких: Почесна грамота Кабінету міністрів України "За вагомий внесок у справу розбудови української державності та національної культури", Почесний знак "За заслуги перед городом-героем Севастополем" Севастопольської міської державної адміністрації та Севастопольської міської Ради, Знаком "За труд и честь" Гагарінського району м. Севастополя тощо.

Ми завжди готові до нових стосунків, наші двері відкриті для людей талановитих, небайдужих до культури та мистецтва, сподіваємось знайти нових друзів і провести ще багато цікавих змістовних заходів.

Галина СОПІНА,
завідувачка культурно-просвітницьким відділом УКІЦ

Фото Людмили САДОВНІЧЕНКО

Переглянули: 2629 раз(а), газета серпень 2011 / Рубрика: Культура і мистецтво / Опублікована : 17 Сер. 2011
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Скажіть мені — що маєте ви, і я скажу — що мають вони.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми