Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

#32 за 10.08.2012
НЕ ДО ДІАЛОГУ... 

«КОЛО ЗАПИТАНЬ» ПРОЙШЛО У СЕВАСТОПОЛІ БЕЗ УЧАСТІ ВЛАДИ

3 серпня у конференц-залі готелю Reikartz відбулось ток-шоу «Коло запитань» проекту «Радіо Ера FM» - єдиного радіо в Україні, що працює по регіонах. Мета таких дискусій - підняти існуючі проблеми регіонів. Головне завдання проекту - вивести на загальнонаціональне обговорення проблему, про яку раніше мовчали, зробити відносини між людьми і владою прозорішими. Формат ґрунтується на концепції авторитетної програми ВВС Radio 4 «Аny Questions». Розмова відбувається в прямому ефірі з перервами на рекламу. Ток-шоу «Коло запитань» виходить в ефірі «Радіо Ера» з 2007 року.
Треба зауважити, що в Севастополі практично відсутня вільна трибуна для обговорення нагальних питань: існуючі програми на державному чи приватних телеканалах не відповідають нормам журналістської етики і є або обслуговуючими владу, або власників, які прагнуть до влади. Профанацією є і начебто прямі ефіри, бо підбір учасників проходить жорстку цензуру, а глядачу неможливо подолати перешкоду у вигляді цербера-редактора на телефоні, який сумлінно виконує свою, хоча і заборонену законом, роботу цензора. Монологи депутатів з телеекрану чи згадані квазідискусії не відповідають вимогам часу і демократичним нормам, не є трибуною з рівними правами промовців, а, отже, не сприяють вирішенню проблем. Такі ж недоліки мають і більшість загальнокримських телеканалів.
Навпаки, діяльність ток-шоу «Коло запитань» ґрунтується на принципах об'єктивності, достовірності інформації, компетентності, професійної етики та на загальнолюдських цінностях.
Організатори ток-шоу анонсували цілу панораму питань, які були підготовлені для обговорення самими учасниками. Для обговорення було виділено кілька тем: взаємодія міста та Чорноморського флоту Росії, екологічний стан міста та акваторії, неконтрольована забудова Севастополя, стан підприємництва. Планувалось розглянути інвестиційний потенціал міста, дотримання законності, дозвільні процедури для підприємців.
Останні роки, скаржиться ведучий Сергій Сулим, керівництво міста не ходить на дискусії. Ось і цього разу до участі в обговоренні міських проблем були запрошені голова Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба, заступник голови СМДА Володимир Арабаджи, голова міської ради Юрій Дойніков, керівники митниці, податкової, депутати від Партії регіонів, але вони не змогли взяти участь в прямому ефірі. Лише прокурор міста прислав цілу делегацію з різних напрямків правоохоронної діяльності, був заступник міської міліції.
Незважаючи на такий бойкот, ведучі програми Сергій Сулим та Валерія Веденьйова, на мій погляд, успішно провели ток-шоу.
Заспів у передачі дістався єдиному присутньому депутату Севастопольської міської ради, комуністу Василю Пархоменку, який себе та депутатів «Русского блока» називає не інакше як опозицією. Він розпочав із вітання Харківських угод по Чорноморському флоту, повідомив, що Україна від перебування іноземних військ отримала мільярди доларів, на його думку, ця  дислокація російських моряків є манною небесною. І треба робити все, щоб російський флот почував себе комфортно.
Але місту, незважаючи на навантаження, пов'язане з перебуванням ЧФ РФ, дістається мало грошей від бюджету. Слухачів у конференц-залі та й аудиторію «Радіо Ера FM» комуніст засипав незрозумілими і невідомо звідки взятими цифрами. І опротестувати це не було можливості.
Голова громадської організації «Ініціатива» Сергій Корнієнко нагадав, що в Конституції є стаття про заборону розташування військових баз на території України. Місто справді страждає від флоту через погіршення екології. І справедлива аренда мусила б вартувати за міжнародними нормами 3-4 млрд. доларів на рік.
На думку автора статті, проблема, піднята комуністом Василем Пархоменком, насправді лежить в іншій площині. Депутатів міськради, тим більше комуністів, можна зрозуміти - вони хочуть розподіляти якомога більше коштів. Але ж в Україні немає адекватного закону, який би справедливо регулював місцеве самоврядування, тому розвиток міст залежить від лояльності київських чиновників, які можуть дати, а можуть не дати кошти.
На думку журналіста Миколи Недогибченка, ЧФ не таке вже й благо для міста. Зайнята чимала прибережна смуга, землі у власність громади не передаються.
Колишній командир корабля управління ВМСУ «Славутич» Олексій Кисельов додав, що будівництво в бухті Козача є процесом підкилимним.
У другому блоці питань, присвячених розвитку Севастополя, директор центру «Номос» Сергій Кулик зауважив, що у влади фактично немає стратегії розвитку міста - є 29 програм розвитку регіональних програм, які він знайшов на сайті, але вони стосуються окремих напрямків. Є програми, які прийняті, але забуті. Туризм в місті не розвивається - адже на вулицях антисанітарія.
Василь Пархоменко зупинився на тимчасовості керівників у владі і назвав це однією із причин невиконання стратегічних задумів.
Ведучий Сергій Сулим запитав Сергія Кулика, яким той уявляв би собі Севастополь як місто майбутнього. Той відповів, що хотів би бачити місто як років 30 тому - чистим, красивим і з нормальним бюджетом. Наявність Чорноморського флоту не заважає в глобальному плані, але відлякує інвестора.
Фахівці виявили, що однією з проблем росту є 38 причалів ЧФ, які не використовуються - адже флот скорочується. Зрозуміло, що угоди по розподілу флоту є міждержавні, і підписувались вони 1997 року, але з того часу багато що змінилося і нові проблеми треба вирішувати відповідно вимогам часу.
При розгляді питань підприємництва керівник туристичної компанії Наталя Остапенко зауважила, що місто має унікальний потенціал для розвитку туризму. Але, на її погляд, у результаті багаторічної боротьби адміністрація перемагає - туристи в місто їдуть мало. І невирішених проблем щодо цього багато.
Севастополь - це місто, яке відвідують з пізнавальною метою. Тобто тут необхідна безпосередня робота з клієнтом. Підприємець повідомила, що існує не передбачений ніяким законом офіційний побор - за один стіл з рекламною туристичною продукцією їх змушують платити в так звані цільові фонди районів міста 30 тисяч гривень. Не заплатиш - не отримаєш дозвіл.
Присутній в залі в. о. начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури м. Севастополя Ігор Шевченко відповів, що зараз організована гаряча лінія щодо корупції - звертайтесь - приймемо відповідне рішення.
На це п. Остапенко відповіла: «Звертались - реакції ніякої. Відповідають: це ваші проблеми, звертайтесь до суду».
Василь Пархоменко не витримав і повідомив, що на Приморському бульварі вимагають від кожного підприємця щомісячно 300 доларів. На кожній сесії міської Ради незаконно вилучається власності на десятки мільйонів гривень, він навів конкретний приклад про земельну ділянку розміром 3 гектари в районі бухти Омега, яка виставлялась на конкурс і могла принести в бюджет 5-6 мільйонів гривень. Не пояснюючи нічого, ділянку зняли з конкурсу і віддали міській прокуратурі...
Учасники говорили про неконтрольованість забудов у місті, зокрема, про суцільне порушення закону, який забороняє будувати в 100-метровій береговій смузі. Констатувалось, що нині смуга переважно для багатих людей, а не для громадян.
Громадський активіст Сергій Корнієнко назвав місця, які незаконно, на його думку, забудовуються: урочище Ласпі, буферна зона Херсонеського історико-археологічного музею-заповідника у Севастополі, який номінується в ЮНЕСКО, будинок «Вершина успіху». І це незважаючи на те, що Президент України Віктор Янукович 22 грудня 2010 року наголошував: таке будівництво в буферних зонах заповідників заборонене.
Про незапитаність роботи науковців розповіла вчений секретар морського гідрофізичного інституту НАН України, доктор географічних наук Олена Совга. Вона зауважила, що в Євросоюзі більша зацікавленість в наукових розробках інституту, ніж в місті чи з боку Чорноморського флоту. Це стосується, зокрема, буїв, які дають показники тиску, швидкості течії, температури морської води тощо. Ця інформація подається через супутники в режимі on-line, яку Франція, наприклад, оплачує. Не зацікавлені місцеві організації і в природно-кліматичних прогнозах, які можуть надавати науковці.
«Рівень культури суспільства визначається і тим, як воно ставиться до людей з обмеженими можливостями», - сказала ведуча Валерія Веденьйова, підводячи до останнього питання, яке стало емоційною крапкою, а, можливо, й знаком оклику прямого радіоефіру. Мешканка Північної сторони м. Севастополя п. Марина, яка є інвалідом, не змогла отримати належну медичну допомогу в поліклініці №4, зокрема, звинуватила у відмові з боку завідувачки жіночої консультації Тетяни Воронцової. За словами пацієнтки, відбулось також і порушення правила конфіденційності бесіди при зверненні до лікаря.
До жінки підсіли представники прокуратури, записали контакти, порадили, як і куди звернутися. З'явилася надія, що справедливість щодо вагітної жінки буде відновлена, а дії посадової особи отримають належну оцінку.
Інші ж проблеми і порушення стали відомими для слухачів «Радіо Ера FM». Чи почула їх влада і чи вирішаться вони на користь севастопольців - покаже час.

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ

"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2012 > Тема "Резонанс"

Переглянули: 1182 раз(а), газета / Опублікована : 10 Сер. 2012
veslvivua / 01 Вересень 2012
Оренда квартир у Львові подобово та довготривала. Здаємо житло в усіх районах Львова та передмістя від економ класу до ВІП апартаментів. Квартири, будинки, апартаменти в оренду на добу, на місяць, на пів року, на рік. Заходьте на сайт <a href=http://ves.lviv.ua/>www.ves.lviv.ua</a>
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Кому сiль землi, а кому сіль в оцi.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми