Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

31.07.2012
Сімферополь - Центральний районний суд Сімферополя визнав винним у розпалюванні міжетнічної ворожнечі лідера низки проросійських націоналістичних організацій півострова Володимира Тюніна. Севастополець засуджений до двох з половиною років ув'язнення умовно. Йому також заборонено займатися політичною діяльністю та очолювати об 'єднання громадян протягом 3 років.
 
 В офіційному повідомленні Прокуратури Криму мовиться, що громадського активіста Володимира Тюніна засуджено за «використання мови ворожнечі». Його, зокрема, звинуватили у «порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої національної належності або релігійних переконань». На суді було підтверджено, що в промовах, виголошених оратором на пікетах у липні 2010 року в Сімферополі на місці будівництва Соборної мечеті і біля приміщення Представництва Президента України в Криму, звучали «висловлювання, що ображають національні почуття осіб певної національності». Він, зокрема образливо говорив про кримських татар і мусульман.
 
 Володимир Тюнін досі очолював севастопольську проросійську організацію «За єдину Русь» і Фонд Храмова, а також керував Координаційною радою російських організацій Тавриди і Севастополя. Його вважають близьким до лідера радикальних проросійських козаків Віталія Храмова, депортованого з України у вересні минулого року.
 
 Адвокат засудженого Жан Запрута назвав судове слідство «неповним та необ'єктивним», а вирок - «незаконним».
 
 «Все обвинувачення будується лише на висновку експертів. Там просто-напросто йшов підгін звинувачувального заключення та оформлення його у вирок», - сказав адвокат і заявив, що захист оскаржить рішення суду.

У Криму переважно вітають судовий вирок
 
 Соратник Володимира Тюніна, координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий, який торік був засуджений до умовного покарання за сепаратизм, заявив, що цим вироком «режим Януковича фактично оголосив війну росіянам». Разом з тим, жодна політична організація Криму, яка позиціонує себе як проросійська, на захист засудженого російського націоналіста не виступила. Кримська преса, підконтрольна владі, хоч і стримано, але позитивно висвітлила вирок націоналісту.
 
 Член Меджлісу Алі Хамзін сказав Радіо Свобода, що кримські татари вітають таке рішення суду і розцінюють його насамперед, як свідчення зрілості громадянського суспільства в Україні, адже саме представники громадськості першими засудили ксенофобські висловлювання Тюніна і, практично, примусили владу на них реагувати. Разом з тим, він вважає вирок дуже м'яким.

«Демонстративно м'яким» назвав рішення суду і представник української громади Криму, голова кримської філії Наукового товариства імені Тараса Шевченка Петро Вольвач. Водночас, за його словами, такий вирок - прецедент для автономії, де ксенофобські - антиукраїнські та антитатарські висловлювання - є нормою навіть для деяких чиновників і провладних політиків.

Володимир Притула

ще на цю тему http://ukrlife.org/main/tribuna/fars.html

Переглянули: 965 раз(а), газета / Опублікована : 31 Лип. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Те, що один поет говорить про іншого, можна сказати, не будучи поетом узагалі.

Станіслав Єжи Лец

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми