Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

31.07.2012
Сімферополь - Центральний районний суд Сімферополя визнав винним у розпалюванні міжетнічної ворожнечі лідера низки проросійських націоналістичних організацій півострова Володимира Тюніна. Севастополець засуджений до двох з половиною років ув'язнення умовно. Йому також заборонено займатися політичною діяльністю та очолювати об 'єднання громадян протягом 3 років.
 
 В офіційному повідомленні Прокуратури Криму мовиться, що громадського активіста Володимира Тюніна засуджено за «використання мови ворожнечі». Його, зокрема, звинуватили у «порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої національної належності або релігійних переконань». На суді було підтверджено, що в промовах, виголошених оратором на пікетах у липні 2010 року в Сімферополі на місці будівництва Соборної мечеті і біля приміщення Представництва Президента України в Криму, звучали «висловлювання, що ображають національні почуття осіб певної національності». Він, зокрема образливо говорив про кримських татар і мусульман.
 
 Володимир Тюнін досі очолював севастопольську проросійську організацію «За єдину Русь» і Фонд Храмова, а також керував Координаційною радою російських організацій Тавриди і Севастополя. Його вважають близьким до лідера радикальних проросійських козаків Віталія Храмова, депортованого з України у вересні минулого року.
 
 Адвокат засудженого Жан Запрута назвав судове слідство «неповним та необ'єктивним», а вирок - «незаконним».
 
 «Все обвинувачення будується лише на висновку експертів. Там просто-напросто йшов підгін звинувачувального заключення та оформлення його у вирок», - сказав адвокат і заявив, що захист оскаржить рішення суду.

У Криму переважно вітають судовий вирок
 
 Соратник Володимира Тюніна, координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий, який торік був засуджений до умовного покарання за сепаратизм, заявив, що цим вироком «режим Януковича фактично оголосив війну росіянам». Разом з тим, жодна політична організація Криму, яка позиціонує себе як проросійська, на захист засудженого російського націоналіста не виступила. Кримська преса, підконтрольна владі, хоч і стримано, але позитивно висвітлила вирок націоналісту.
 
 Член Меджлісу Алі Хамзін сказав Радіо Свобода, що кримські татари вітають таке рішення суду і розцінюють його насамперед, як свідчення зрілості громадянського суспільства в Україні, адже саме представники громадськості першими засудили ксенофобські висловлювання Тюніна і, практично, примусили владу на них реагувати. Разом з тим, він вважає вирок дуже м'яким.

«Демонстративно м'яким» назвав рішення суду і представник української громади Криму, голова кримської філії Наукового товариства імені Тараса Шевченка Петро Вольвач. Водночас, за його словами, такий вирок - прецедент для автономії, де ксенофобські - антиукраїнські та антитатарські висловлювання - є нормою навіть для деяких чиновників і провладних політиків.

Володимир Притула

ще на цю тему http://ukrlife.org/main/tribuna/fars.html

Переглянули: 1107 раз(а), газета / Опублікована : 31 Лип. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Любителям «суржику» нічого не залишається, як виступати за другу державну мову.

Володимир ГОЛОБОРОДЬКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми