Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

25.07.2012 I 21:35

Верховний комісар у справах нацменшин ОБСЄ на зустрічі з Арсенієм Яценюком висловився проти мовного закону «регіоналів»
 
У середу, 25 липня, голова Ради Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк зустрівся із Верховним комісаром у справах національних меншин ОБСЄ Кнутом Воллєбеком. Вони обговорили ситуацію навколо мовного законопроекту, який проштовхує Партія регіонів, та майбутні парламентські вибори в Україні.

Кнут Воллєбек наголосив, що далі стоїть на позиції, яка була висловлена ним в грудні 2010 року в листі до голови Верховної Ради із критичною оцінкою законопроекту про мови. У своєму листі Верховний комісар зазначав, що проект закону не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин згідно з міжнародними стандартами, зосереджується винятково на просуванні російської мови і не надає гарантій тим, хто розмовляє державною мовою.

Арсеній Яценюк підкреслив, що цілком і повністю поділяє позицію Верховного комісара: «Цей закон жодним чином не захищає мови національних меншин. Це закон про скасування української мови».

Голова Ради Об'єднаної опозиції «Батьківщина» наголосив що права російськомовного населення в Україні повністю задоволені. «Я підтримую російськомовне населення в прагненні говорити рідною мовою. Але переконаний що вони як громадяни України повинні підтримувати українську Конституцію, українську державу і мову», - наголосив він.

«Це те, що називається національний консенсус», - додав Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк висловив стурбованість тим, як сьогодні в Україні проходить виборчий процес. «Забезпечити чесність і прозорість виборів - це пряма відповідальність президента і уряду. Проте зараз основні елементи фальшування виборів - адміністративний тиск влади, скуповування голосів, підкуп членів комісій і обмеження доступу до ЗМІ», - підкреслив голова Ради Об'єднаної опозиції.

Він навів приклад програми «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» на каналі «Інтер», в якій він востаннє брав участь понад два роки тому. Після цього редакція програми кілька разів в останній момент відмовляла Арсенію Яценюку в участі в ефірі.

Голова Ради Об'єднаної опозиції додав, що для проведення демократичних виборів в Україні дуже важливою є місія Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами.

http://frontzmin.ua/ua/media/news/none/11876-verhovnij-komisar-u-spravah-natsmenshin-obse-na-zustrichi-z-arseniem-jatsenjukom-vislovivsja-proti-movnogo-zakonu-regionaliv.html

Переглянули: 1082 раз(а), газета / Опублікована : 26 Лип. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Навіщо порушувати закон, якщо через нього можна переступити.

Микола ЛЕВИЦЬКИЙ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми