Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Змушені констатувати, що, на жаль, зневажливе ставлення до української мови з боку керівників Верховної Ради та Ради міністрів Криму стало стимулом до дії для деяких заангажованих періодичних друкованих видань. Намагання принизити все українське і навіть сам народ і нашу державу в Криму стало буденним явищем, на яке правоохоронні органи закривають очі.

Свіжим прикладом є зухвала, не правдива і дискримінаційна публікація в газеті «Крымский ТелеграфЪ». В № 186 цього періодичного друкованого видання від 22 червня поточного року автор у публікації "Язык твой - враг мой!" (?) дозволив собі, очевидно, за сприяння головного редактора, відверто провокаційні, принизливі і навіть дикі з точки зору нормальної людини випади на адресу української мови. Це зухвалий глум над державною мовою, поширення інформації, що не відповідає дійсності, прагнення принизити українців Криму, громадян України, як її носіїв.

Наведемо конкретні приклади. В публікації автор у знущальній формі подає неправдиві переклади українських слів та порівнює їх з нормативними словами російського словника. Він обманює читачів тим, що стверджує, нібито в українській мові «зажигалка» перекладається як «спалахуйка», «бабочка» - «залупівка», «сексульный маньяк» - «писуньковій злодій», «зеркало - пикогляд», «киндер-сюрприз» - «яйко-сподівайко», «акушерка» - «пупорізка», «медсестра» - «штрикалка», «презерватив» - «гумовий нацюцюрник», «семечки» - «лупиздрики» тощо. Все це не має нічого спільного з її нормативними правилами.

Відповідальний журналіст такого собі не дозволить. Але справа в тому, що для авторів «Крымского телеграфЪа», як стверджує заголовок статті, українська мова - ворог! І для боротьби з нею він використовує всі доступні йому недостойні засоби.

 Більше того - газета вводить в оману своїх читачів, стверджуючи, що в українському законодавстві є закони, або хоч проекти законів, які забороняють вживання російської мови.

Які завдання ставила перед собою ця газета в даному випадку? Зміцнити стабільність в суспільстві? Ні. Збільшити рівень довіри одних народів до інших? Ні! Зміцнити так звану двомовність? Теж ні! Очевидно, що газета поставила і виконала завдання з розпалювання міжнаціональної ворожнечі, вона намагається викликати в своїх читачів ненависть до української мови і ворожнечу до її носіїв. Цим самим газета дискредитувала себе як засіб масової інформації, виявила повну непрофесійність у висвітленні складних питань життя кримського суспільства, порушила законодавство про пресу та про інформацію.

 Сімферопольський міський осередок «Просвіти» обурений такою неправдивою публікацією газети «Крымский ТелеграфЪ», яка формує у читачів зневажливе ставлення до української мови, негативні емоції до її носіїв - етнічних українців, що є представниками етнічної меншини в АРК. На нашу думку, ця публікація розпалює ненависть до української мови, ворожнечу до її носіїв і може призвести до ще більшого наростання їхньої дискримінації за мовною ознакою.

Ми вимагаємо спростування неправдивої інформації, яка не відповідає дійсності про державну українську мову, а також публічних вибачень газети перед українською громадою Криму, яка налічує не менше чверті населення автономії, на тій же шпальті, тим же шрифтом і в такому ж обсязі, що й згадана стаття.
В разі ігнорування наших законних вимог Сімферопольська міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка змушена буде направити позов до суду про спростування інформації, що не відповідає дійсності, та відшкодування моральних збитків. При цьому залишає за собою право повідомити про таку наругу над державною мовою, про розпалювання ненависті до української мови та її носіїв всеукраїнську та зарубіжну громадськість, а також відповідні органи державної влади в центрі і в Криму.

Голова Сімферопольської міської організації
Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка
Павло ВЛАСЕНКО.
http://mediacrimea.com.ua/index.php?newsid=3695

Переглянули: 1250 раз(а), газета / Опублікована : 12 Лип. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Мій патріотизм – се не сентимент, не національна гордість, то тяжке ярмо.

Іван Франко

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми