Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Вишиванковими стежками українського сьогодення

На світанку української незалежності народився один з найвідоміших часописів нашого краю "Вільний голос". Саме за сповідування національних і патріотичних традицій часопис здобув любов численних прихильників і шанувальників рідного слова, став вірним порадником і відданим другом для українського читача.
Немає жодного населеного пункту нашого краю, де б не побували журналісти часопису. Їх добре знають, зустрічають привітно і навіть впізнають в обличчя. 
Про втілення християнських цінностей в буття української спільноти, вшанування видатних  постатей української історії, зміцнення і розвиток міжнаціональних стосунків, нюанси охорони суспільного здоров'я, тонкощі музики і поезії - про все це і не тільки  спілкуються  в стінах редакції, діляться враженнями з читачами "Вільного голосу"  поважні гості зі Львова, Києва, Полтави, Донецька, Харкова, Севастополя  та інших міст нашої калинової Вітчизни.
Зі словами подяки до читачів часопису за підтримку видання, що виходить українською мовою з липня 1917 року, звертався редактор одеської обласної громадсько-політичної газети "Чорноморські новини", заслужений журналіст України Іван Мельник.
Мова - духовна основа нашого народу, мудра берегиня, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого.  
Відвідав наше місто і взяв участь у "круглому столі" в редакції часопису головний редактор ТРК "Бриз" Військово-Морських Сил Збройних Сил України, капітан 1 рангу Мирослав Мамчак. Зі сторінок "Вільного голосу" шановний гість привітав мешканців нашого краю з 17-ю річницею національного військового флоту.
У липні 2009 року на запрошення командування Військово-Морських Сил України до давнього українського міста Херсонеса Таврійського прибула група артистів з Коломиї. Культурно-мистецький гурт "Обереги Карпат"  взяв участь  у святкуваннях з нагоди 17-ї річниці вітчизняного військового флоту  та став лауреатом Всеукраїнського фестивалю народної творчості "Дзвени піснями, моя земле", присвяченого цій знаменній даті.
У своїй промові на урочистостях перший командувач ВМС України, народний депутат України двох скликань, віце-адмірал Борис Кожин висловив свою пошану жителям нашого краю, читачам  "Вільного голосу" за їхню патріотичну позицію, усвідомлення національної гідності та віру в щасливе майбутнє нашої держави.
Щирі вітання читачам часопису передав редактор науково-популярного журналу "Воєнна історія" доктор історичних наук, професор, капітан 1 рангу Сергій Литвин.
Бажаним гостем редакції був генеральний директор літературної агенції "Піраміда", меценат, кандидат історичних наук Василь Гутковський.  
Привітно зустрічала покутська земля посланців з усіх куточків нашої держави в 2011 році на ювілейній асамблеї, присвяченій 150-й річниці від дня народження Євгена Озаркевича, і серед них - шляхетну українку, голову Севастопольської організації  "Союз українок" пані Богдану Процак.

Одна родина за столом, одна калина за вікном

З хлібом-сіллю, вишиваними рушниками та відкритими серцями зустрічає край дзвінкоголосого Черемоша  і грайливого  Прута  гостей з Польщі, Естонії, Хорватії, Молдови, Румунії, Росії, США, Канади, Великої Британії, усіх куточків нашої Вітчизни.
Лунко і клично трембітають Карпатські гори всім українцям, усьому світові: єднаймося, шануймося, творімо, бо ровесник української незалежності - традиційний щорічний  Міжнародний гуцульський фольклорно-етнографічний фестиваль впевнено розпочав свою ходу теренами нашого краю, підтверджуючи непереможність  духу українського народу.
Це тут живуть легенди про мольфарів і чугайстрів, перекази про тендітну квітку едельвейс та відважних плотогонів, у дзвінкій тиші минулого нагадуючи нам про тіні забутих предків.
Це з цього краю вічнозелених струнких красунь-смерек і сонячних піднебесних полонин пішли у безсмертя волелюбні верховинці - морські піхотинці 1-го Гуцульського полку морської піхоти у далекому 1919 році. І разом з ними назавжди залишився на полі бою за українську незалежність контр-адмірал Михайло Білинський - син славної полтавської землі, почесний морський піхотинець 1-го куреня, 1-го Гуцульського полку, командир дивізії морської піхоти військового флоту Української Народної Республіки. 
Це тут споконвіків палає  гуцульська ватра - символ незгасаючої людської пам'яті й любові до отчого дому.
Щорічно 5 квітня ми вшановуємо всіх, хто причетний до відродження вітчизняного військового флоту, а також молодих українських військових моряків, які лише нещодавно одягли військову форму, спадкоємців слави князівських дружинників Давньоруської держави, мужніх лицарів- запорожців, моряків національного флоту Української Народної Республіки.  
 
Ольга ГАВРИЛЮК,
головний редактор газети "Вільний голос" в 2006-2011 роках, член Національної спілки журналістів України, м. Коломия

Переглянули: 2627 раз(а), газета квітень / Рубрика: Україна / Опублікована : 03 Квіт. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Якщо іншого шляху нема, значить, його просто не проплатили.

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми