Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Телерадіоцентр ВМСУ "Бриз" був заснований у 1994 році за ініціативи групи офіцерів виховного відділу та особисто військового журналіста капітана 2 рангу Мирослава Мамчака. Чималих зусиль до створення ТРК  доклав тодішній командувач ВМС Михайло Єжель.
 Отримати ліцензію на мовлення за тих часів було непросто. Загальними зусиллями тоді вдалося отримати не ліцензію, а тимчасовий дозвіл, і лише на півроку. В ці півроку треба було вкластися з організаційними питаннями: приміщенням телерадіоцентру, його технічним оснащенням та підбором фахових кадрів.
 Щоб краще уявляти, якими тернами торував собі шлях перший телерадіоцентр  Українського військового флоту, варто пригадати, що то були за часи.
 Перші кроки незалежної держави, перші кроки становлення Національного флоту. Місто, кероване комуністичною міськрадою, через власні ЗМІ розпалювало неприязнь до всього українського. Матросам на вулицях жбурляли в очі сіль, з офіцерів зривали кокарди з тризубом. Українське слово в ефірі викликало просто звірячу лють.
21 листопада 1994 року спливав термін тимчасового дозволу на мовлення ТРЦ "Бриз", виданого Національною радою телебачення і радіомовлення України. Того ж  дня вийшла його перша телевізійна програма. Саме цей день бризівці вважають своїм днем народження, шанують його й відмічають щорічно.
Першу телепрограму, що вийшла після отримання ліцензії, з вітанням тодішнього командувача ВМС віце-адмірала Володимира Безкоровайного, сьогоднішні бризівці бережуть як реліквію. Командувач висловив тоді сподівання на об'єктивне та всебічне висвітлення  процесу становлення Українського військового флоту. А Мирослав Мамчак у відповідь розцінив видачу ліцензії як довіру, як завдання, покладене на плечі працівників ТРЦ "Бриз", сприяти  розбудові Військово-морського флоту, інформаційно забезпечувати всі процеси його становлення.   
Сьогодні програми ТРК "Бриз" виходять в ефір щоденно на власному каналі в Севастополі та на телеканалі "Крим".
 Журналісти ТРК "Бриз" беруть участь у міжнародних навчаннях, постійно знаходяться у вирі подій не лише українських ВМС, а й  інших військових формувань, що перебувають на теренах нашої держави. 

 З 16 жовтня 2010 p. керівником ТРК "Бриз" призначений капітан 2 рангу Іван Чміль. У ТРК цей військовий журналіст прослужив від початку її створення. Креативний, талановитий, залюблений у свою справу, користується повагою колег-журналістів. На момент призначення він очолював редакцію телебачення.  Капітан 1 рангу Мирослав Мамчак пішов на заслужений відпочинок. Хоч досвід роботи на ТРК у М. Мамчака просто колосальний, але поки що не віднайшлося для нього цивільного місця поруч з колегами.
 "Бриз"  сьогодні є вагомою телерадіокомпанією в інформаційному просторі Криму та України в цілому: забезпечує Збройні Сили та мешканців регіону мовленням на трьох радіо- і двох телевізійних каналах, являється визначним ЗМІ не лише в регіоні, а й в Україні. "Бриз" плідно співпрацює з телеканалами Інтер, НТН, ICTV, 5 каналом, регіональними телерадіокомпаніями.
Сім футів під кілем вам, шановні колеги, в бурхливому інформаційному океані!

Лідія СТЕПКО
("Кримська світлиця", скорочено)

Переглянули: 2436 раз(а), газета квітень / Рубрика: Скрижалі історії / Опублікована : 03 Квіт. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

І каліф на годину може бути визнаний людиною року.

Микола ЛЕВИЦЬКИЙ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми