Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Коли два десятки років тому сама історія поставила питання руба щодо створення флоту незалежної української держави, на світ з'явився Указ Президента України за №209 від 5 квітня "Про невідкладні заходи щодо будівництва Збройних Сил України", де у другому пункті йшлося про формування ВМС України. На жаль, сам процес формування більш активно розвивався "знизу", аніж "зверху", тому чимало можливостей тоді було втрачено.
Перший Президент відверто проґавив можливість привести до присяги готовий до такого розвитку подій особовий склад Чорноморського флоту. Проте, власне, мало хто чекав рішучих дій від колишнього ідеолога комуністичної партії республіканського масштабу...
Отже, новітня історія українського флоту почалася з романтиків-патріотів - зі славнозвісної орггрупи Бориса Кожина, що згодом згуртувала флотських офіцерів - українців з усіх куточків колишнього СРСР.
Спочатку, у матеріальному сенсі, в активі командування не було нічого - частини та управління лише створювалися, кораблі або добудовувалися на миколаївських верфях, або ледве не з боєм "відбивалися"  на переговорах з розподілу спадщини Чорноморського флоту СРСР.
Проте, було Слово, що об'єднувало всіх українських моряків, і це слово ніс їм часопис відроджених ВМС - газета "Флот України", що за своїм віком молодше самих Військово-Морських Сил лише на півтора місяця, бо флотське видання було зареєстровано  вже 15 травня 1992 року.
Потрібно повернутися, хоча б подумки, до Севастополя початку 90-х років, щоб зрозуміти, яку роль відігравала газета "Флот України" під час розквіту українофобських настроїв, які розпалювала шовіністична преса російських та проросійських ЗМІ.
Газета "Флот України", крім вирішення суто відомчих завдань, ще виступала єдиною трибуною патріотичних сил, з якої вони давали відсіч кримським сепаратистам.
Проте головною метою видання завжди було об'єктивне інформування військових та цивільної громадськості про розвиток Військово-Морських Сил України. На пальцях однієї руки можна  перерахувати походи українських кораблів у рамках міжнародних навчань, різноманітних операцій, де не працювали б флотські журналісти. Так уже двадцять років "Флот України" веде літопис ВМС ЗС України. Флотську газету добре знають не тільки в матроських кубриках та командирських каютах. Серед її численних нагород є й "Почесна відзнака за заслуги перед Севастополем", якою, між іншим, серед інших міських ЗМІ похизуватися не може ніхто...

Так саме як Військово-Морські Сили України за двадцять років здолали чимало знакових етапів свого розвитку, так і "Флот України" не стояв на місці.
Сьогодні "Флот України" - не лише газета Міністерства оборони України, що виходить тричі на тиждень,  це й потужний сайт, до речі, доволі популярний, виходячи з кількості та "географії"  його відвідувачів; це й видавець загальноукраїнського журналу "Морська держава", що відмітив днями 9 років з дня виходу свого першого номера.
Варто згадати й "бібліотеку" "Флоту України" - десяток найменувань книг, брошур та буклетів, виданих у різні часи та за різною тематикою - головним чином з історії флоту та політології. Попереду в планах творчого колективу чимало масштабних проектів, зокрема, кількатомне видання історії українського флоту: з давніх часів  - до наших днів. До нього, крім того, у розділ новітньої історії увійдуть ексклюзивні матеріали з міжнародних навчань, візитів та інших пам'ятних подій двадцятиріччя відродженого українського флоту.
Проте, якщо хтось думає, що цей шлях військовими журналістами подолано безперешкодно та на єдиному диханні, то він помиляється. Вистачало й перешкод, й підводних течій... Так протягом восьми років журналісти вели кочовий спосіб життя, не маючи постійного приміщення для своєї редакції.
У першу половину свого існування "Флот України" майже щорічно змінював свої "порти приписки", бракувало оргтехніки, власної друкарської бази. Але чого не бракувало ніколи, то це цілеспрямованості та ентузіазму при виконанні поставлених завдань.
Отже з нагоди 20-річчя відродження національних ВМС зичимо нашим колегам з "Флоту України" міцного здоров'я, творчих здобутків та йти надалі в кільватері флотського життя! Сім футів вам під кілем та хай вам щастить!

Олександр БОРОДА

Переглянули: 2598 раз(а), газета квітень / Рубрика: Скрижалі історії / Опублікована : 03 Квіт. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Талантам потрібна дорога, бездарність непогано почувається і на бездоріжжі.

Микола ЛЕВИЦЬКИЙ

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми