Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Всечесні отці Владики!
Високодостойна севастопольська громадо!
Шановні побратими організаційної групи!
Дорогі друзі, співвітчизники !

Дозвольте від усієї душі палко та сердечно вітати Вас, з 20-ю річницею відродження Українського флоту. Дозвольте побажати Вам, дорогі побратими, доброго здоров'я, здійснення всіх ваших мрій, отримання тієї поваги до вас, на яку ви заслуговуєте. Добра і щастя вам!
В буремні доленосні роки у Криму ми відстояли наші українські національні інтереси та створили ВМС України як найважливіший фактор стабільності у Севастополі, Криму, регіоні.
Пам'ятаю квітень 1992 року, коли я був призначений Президентом України Л. М. Кравчуком на посаду командувача ВМС України і провів першу прес-конференцію для українських і закордонних ЗМІ, світ облетіла вістка про створення Українського флоту. З усіх куточків СНД до ВМС України в Севастополь поїхали офіцери.
З одного боку, під тиском було дуже важко, але з іншого боку, маючи високопатріотичну команду, організаційну групу по відродженню Українського флоту, допомогу та підтримку мешканців Севастополя, севастопольської влади, - дуже легко, бо кожний розумів, що треба робити і кожен допомагав нам! Це був патріотизм на практиці.
Не можу не показати прояву патріотизму та відданості українських моряків через призму подій навколо екіпажу СКР-112.
Екіпаж сторожового корабля СКР-112 склав присягу Українському народові. За такий вчинок командування ЧФ РФ мало, але не встигло розформувати його, а офіцерів та мічманів відправити у відставку. Знаючи про це, корабель з екіпажем, що склав присягу Україні, вийшов у море і пішов до Одеси, де бачив свій захист.
Керівництво ЧФ прийняло рішення силою зброї повернути СКР-112 в базу. Кораблі ЧФ, авіація отримали наказ атакувати корабель СКР-112 і примусити його повернутися в базу. Корабель на повітряній подушці КВП-505 провів стрільбу з гармати по курсу СКР-112, який на той час мав понад 100 тонн боєприпасів. Але 120 українців, що складали екіпаж корабля, не злякалися. Вони високо підняли на щоглі Державний прапор України, і повним ходом пішли до Одеси.
Героям Слава!

Створюючи ВМС України, ми прагнули бачити сучасні ЗС України за Євроатлантичними стандартами. Ми прагнули бачити ВМС України як флот на базі фрегатів, здатних ввійти в океан для забезпечення стратегічних завдань України (боротьба з піратством, техногенними катастрофами, перевезення промислово-енергетичних ресурсів, тощо). Це було реальне патріотичне виховання молоді, військовослужбовців на основі української національної ідеї - українського прапора, герба, гімну, української мови, історії, культури. Закінчивши службу на флоті, ці молоді люди вливались в українське суспільство сформованими патріотами України, для яких не будуть уже страшними будь- які прояви сепаратизму чи комуно-шовіністичні загрози.
Зі cвятом!
Слава Збройним Силам України!
Слава Військово-Морським Силам України!
Слава Україні!

З повагою,
віце-адмірал Борис КОЖИН, перший командувач Військово-Морських Сил України,
народний депутат України
2-го і 3-го скликань

Переглянули: 2479 раз(а), газета квітень / Рубрика: Вільна трибуна / Опублікована : 03 Квіт. 2012
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Затикати рота ми уміємо ще й тепер. Та коли ми врештi усвiдомимо ту iстину, що сказав Вольтер?

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми