Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

 У головній базі національних ВМС з неофіційним візитом перебував ракетний крейсер ВМС США "Vella Gulf". Візит корабля здійснювався відповідно до переліку заходів військового співробітництва Збройних Сил України на січень - лютий 2012 року.
 Слід зазначити, що ракетний крейсер "Vella Gulf" входив до складу американського корабельного угруповання, що супроводжувало захоплене у 2008 році сомалійськими піратами українське вантажне судно "Фаїна" з українським озброєнням.
 У ході візиту відбулася протокольна зустріч тимчасового виконувача обов'язків командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Сергія Єлісєєва з командиром американського корабля капітаном 1 рангу Марком Херрісом. Також до складу іноземної делегації увійшли аташе морської піхоти при Посольстві США в Україні майор Брайан Маклафлін та спеціаліст з юридичних питань ракетного крейсера "Vella Gulf" молодший лейтенант Олександр Коваленко.
 Тимчасовий виконувач обов'язків командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Єлісєєв підкреслив, що під час перебування американського корабля в Севастополі військові моряки обох країн плідно попрацювали.
 - Проведення запланованих заходів сприятиме подальшій підготовці військових моряків, зокрема щодо стандартизації та взаємосумісності до участі в антитерористичних операціях та операціях стосовно боротьби з піратством на морі. Корисним для обох сторін є й тактичне навчання в морі із залученням корабля ВМС США та корабля і авіації ВМС ЗС України, - зазначив віце-адмірал Сергій Єлісєєв. - Щодо спільного навчання - йдеться про екіпаж вертольота, який буде брати участь в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі "Активні зусилля", в антипіратській операції НАТО "Океанський щит" та в операції з боротьби з піратством ЄС "Аталанта" в Аденській затоці наступного року.
 Віце-адмірал Сергій Єлісєєв наголосив, що двостороннє співробітництво флотів є конструктивним та стабільним.
 - Практичне військове співробітництво українських ВМС з американськими колегами започатковане ще у вересні 1994 року, коли до Одеси з офіційним візитом прибув штабний корабель 6-го флоту ВМС США "Belknap", - відмітив віце-адмірал Сергій Єлісєєв. - Загалом наша співпраця налагоджена та надалі продовжує вдосконалюватися. Зокрема, у минулому році проведено 24 заходи двостороннього співробітництва, а всього за останні роки - 211 таких заходів.
 За словами віце-адмірала Сергія Єлісєєва, головними аспектами співробітництва обох флотів насамперед є вивчення досвіду реформування та розвитку ВМС шляхом обміну делегаціями командувань, штабів та підрозділів, проведення спільних тренувань та навчань із залученням сил та органів управління за тематикою боротьби з тероризмом та піратством на морі, а також обмін візитами кораблів, навчання офіцерів ВМС ЗС України у навчальних закладах Міністерства оборони США та стажування українських морських офіцерів на борту кораблів ВМС США тощо. Також незаперечним фактом співробітництва є проведення двосторонніх українсько-американських навчань серії "Сі бриз". Віце-адмірал Сергій Єлісєєв також подякував американській стороні за всебічну підтримку в проведенні цих навчань та за координацію робочих моментів із залученням до "Сі бризу" інших держав.
 У свою чергу, командир ракетного крейсера "Vella Gulf" капітан 1 рангу Марк Херріс подякував українським морякам за теплий прийом. Він зробив акцент на насиченій програмі візиту, що, безперечно, сприятиме поглибленню двостороннього співробітництва.
 - Підкреслю, що спільні заняття та тренування з українськими військовими моряками пройшли на високому організаційному рівні, - висловив свою точку зору командир американського корабля. - Нам також було дуже цікаво провести спільні з українськими колегами тактичні навчання безпосередньо в морі.
 Також капітан 1 рангу Марк Херріс з подякою зауважив, що екіпаж корабля мав змогу ознайомитися з містом-героєм Севастополем.

Віталій ПАНЧИШИН,
 "Флот України"

Переглянули: 1310 раз(а), газета / Опублікована : 31 Січ. 2012
2C2ELrBI / 20 Січень 2014
You've really <a href="http://nsdmalqg.com">imepsrsed</a> me with that answer!
P0bRrbw8 / 19 Січень 2014
You've got it in one. Conl'udt have put it better.
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Нaдiя, кажуть, вмирає останньою.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми