Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Хоч вода ще не набула цілющих властивостей, проте севастопольська громадська організація «Просвіта» вже відсвяткувала Водохреще. Такі реалії життя: на 19 січня в Українському культурно-інформаційному центрі запланували вручати паспорти юним севастопольцям до Дня Соборності. Тож вперше українська громада святкувала Водохреще на 4 дні раніше. Все решта - справжнє: і дідух, і кутя, і горілка з перцем.
Християнський світ відзначає свято Водохреща 19 січня. Свято ще називають Йорданом (від назви ріки Йордан у Палестині). Існує думка, що вода цього дня набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року. Її дають пити хворим, нею освячують домівки. Той факт, що вода протягом року не псується, й досі залишається нез'ясованим.
Напередодні свята в українських родинах, зазвичай, постують. На вечерю подають пісні страви: смажену рибу, гречані млинці, вареники з капустою, кутю та узвар.
На Водохреще ходили до церкви святити воду, нею кропили всю родину, будівлю, криницю, тварин. Того дня влаштовували хресну ходу до водоймищ. З льоду вирубували хрест і ставили його поруч з ополонкою. Існує думка, що льодяна вода на Водохреще не шкодить організму, а навпаки зміцнює його та  загартовує.  
За народними прикметами, лапатий сніг на Водохреще - на добрий врожай. А ще протягом усіх Різдвяно-Новорічних свят аж до Водохреща жінкам заборонялося ходити по воду, цю роботу виконували чоловіки.  
Після цього свята розпочинався весільний сезон і тривав аж до Великого посту. Це був час веселого дозвілля: молодь ходила на вечорниці, а старше покоління - один до одного у гості. 
Всі ці традиції відтворили у святкових сценках артисти Українського культурно-інформаційного центру Севастополя. Свято вийшло невимушеним і цікавим.
Усі разом привітали голову севастопольської Спілки офіцерів України Василя Касюка з 55-річним ювілеєм. Послухали нову авторську пісню голови громадської організації «Просвіта» Володимира Проценка, поколядували в межах столиків у фойє і, звичайно ж, потанцювали.
Крім артистів Українського культурно-інформаційного центру, гостей розважали гурти «Горлиця» (керівник Катерина Масленкова), севастопольський український народний хор (керівник Віктор Ковальчук), «Чарівниці» (керівник Олександр Мезеря).

Лідія СТЕПКО
(м. Севастополь)
"Кримська Свiтлиця" 
 

Переглянули: 1579 раз(а), газета / Опублікована : 21 Січ. 2012
eONAjisro2t / 19 Січень 2014
I reokcn you are quite dead on with that.
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Пане генеральний прокуроре, вас викликає кримінальний авторитет Моська!

Олександр ПЕРЛЮК

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми