Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Відзначення Дня флоту України в День ВМФ Росії - крок до «радянізації» війська

Микола СЕМЕНА, Сімферополь 

 Напередодні нового року Президент Віктор Янукович видав Указ № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят», яким «із метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» установив, крім іншого, «День флоту України... відзначати щорічно в останню неділю липня», тобто в один день із Днем ВМФ Росії. Новацію в Криму, в Севастополі та військових частинах сприйняли неоднозначно. По-перше, якщо в Росії це свято чітко визначене Днем військового флоту, то в Україні воно стосується всіх, хто «плаває на воді»: і військовиків, і транспортників, хоча вони мають відмінну специфіку. По-друге, ніхто серед військових не схвалює практики постійних перенесень дня відзначення, а це вже третя дата, на яку призначене це свято. І факт, що воно ніяк «не нагріє» собі місця, свідчить про розбіжності у ставленні українського політикуму до військової сфери країни. Проте тепер цей день збігається зі святом російських моряків, які проводять його завжди гучно та помпезно, демонструючи «славу русского оружия». Відомо, що й ментальність, й ідеологічне наповнення цього свята у російських та в українських моряків різне, як і ставлення до нього в народі. Таким чином, вони отримують додатковий шанс щороку демонструвати свою зверхність. Ось що говорять про цей факт експерти «Дня».

Вадим МАХНО, капітан першого рангу ВМС України в запасі:

 - Я вважаю, що в цих «днях» ми заплутались остаточно. Спочатку День ВМС України був призначений на 1 серпня, потім на першу неділю липня, тепер на останню неділю цього ж місяця. Але оскільки всі ці дати не мали вирішального значення, а лише опосередковане й зовсім не визначальне, оскільки за досить короткий термін святкування вже тричі перепризначалося, то тепер дата вже не є принциповою. Я гадаю, що вдалим рішенням було, коли День ВМС призначили на 1 серпня - а це перша перемога українських моряків на морі 520 років тому, і перший вихід корабля ВМС України в море. Його перенесли на дату, яка жодним чином не пов'язана з історією ВМС. Тепер знову повернулися до радянської дати. На мою думку, немає нічого поганого в тому, що тепер День ВМС збігається з Днем ВМФ Росії. По-перше, ми і так завжди святкували це свято разом, по-друге, великою мірою - ми ж не вороги, хоча й маємо певні протиріччя та тертя. Я не схильний переносити конфліктні відносини між елітами Росії та України на обидва наші народи та на обидві держави. Народи ж не винні, а еліти порозуміються рано чи пізно.

Володимир ПРИТУЛА, експерт проекту «Кримський політичний діалог»:

 - Перенесення святкування Дня ВМС України на один день із російським Днем ВМФ - це прояв того, що зараз Україна іде в фарватері російської політики, відбувається радянізація ідеологічної та суспільної сфери в Україні. Остання неділя липня - це радянське свято, яке не має ніякого стосунку до України, воно призначене 1937 року, не має конкретного історичного наповнення. Багато українських офіцерів, із якими я розмовляв, негативно та з розчаруванням ставляться до постійних переносів святкування дня їхнього професійного свята. Лише один цей факт показує, що і наш політикум, і Президент й досі не визначилися ні зі стратегією, ні з призначенням, ні з ідеологічним наповненням військової сфери. Перенесення днів святкування не сприяє вихованню патріотизму серед українських моряків, не зміцнює дисципліни, не додає бойового і морального духу. Всім відомо, що дата відновлення українського флоту - це 5 квітня. Саме в цей день було опубліковано Указ Президента про створення ВМС України, і було б логічно саме цього дня святкувати професійне свято моряків.

 Разом із тим я бачу позитивний момент - оскільки тепер день ВМСУ є державним святом, і коли воно збігається з російським Днем ВМФ, то його святкування в Севастополі та в інших регіонах Криму тепер зобов'язані брати на себе державні органи України, воно має відбуватися на наших умовах та за нашими традиціями, а не так, як хочуть російські адмірали та офіцери, які тут у гостях. Раніше організацією святкування цього дня в Криму займалися російські структури, а тепер за це мають відповідати українські органи державної влади. Тобто тепер у День українського флоту в останню неділю липня попереду має бути український корабель, над усіма установами має бути український прапор, наповнення та оформлення свята має бути національно та історично українським. Це єдиний позитивний момент, і важко сказати, чи переважить він негативні.

Газета "День"

Переглянули: 1191 раз(а), газета / Опублікована : 12 Січ. 2012
JpLUpvP4q2 / 20 Січень 2014
Shoot, who would have <a href="http://prebbbnsco.com">thguhot</a> that it was that easy?
cBLEukpu0fB6 / 19 Січень 2014
It's a real plareuse to find someone who can think like that
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Краще один раз почути на базарі, ніж десять разів дивитися по ТБ.

Володимир ШАМША

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми