Інші новини
Архів газети
  Архів за 2014 рік:
ВідеоТека


Політолог Ігор Лосєв про цензуру в Севастополі


Ігор Лосєв про останні ініціативи В. Ющенка


Музей побуту Західної України в Севастополі
Дружні сайти
   
   
   
   
   
   

Відзначення Дня флоту України в День ВМФ Росії - крок до «радянізації» війська

Микола СЕМЕНА, Сімферополь 

 Напередодні нового року Президент Віктор Янукович видав Указ № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят», яким «із метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» установив, крім іншого, «День флоту України... відзначати щорічно в останню неділю липня», тобто в один день із Днем ВМФ Росії. Новацію в Криму, в Севастополі та військових частинах сприйняли неоднозначно. По-перше, якщо в Росії це свято чітко визначене Днем військового флоту, то в Україні воно стосується всіх, хто «плаває на воді»: і військовиків, і транспортників, хоча вони мають відмінну специфіку. По-друге, ніхто серед військових не схвалює практики постійних перенесень дня відзначення, а це вже третя дата, на яку призначене це свято. І факт, що воно ніяк «не нагріє» собі місця, свідчить про розбіжності у ставленні українського політикуму до військової сфери країни. Проте тепер цей день збігається зі святом російських моряків, які проводять його завжди гучно та помпезно, демонструючи «славу русского оружия». Відомо, що й ментальність, й ідеологічне наповнення цього свята у російських та в українських моряків різне, як і ставлення до нього в народі. Таким чином, вони отримують додатковий шанс щороку демонструвати свою зверхність. Ось що говорять про цей факт експерти «Дня».

Вадим МАХНО, капітан першого рангу ВМС України в запасі:

 - Я вважаю, що в цих «днях» ми заплутались остаточно. Спочатку День ВМС України був призначений на 1 серпня, потім на першу неділю липня, тепер на останню неділю цього ж місяця. Але оскільки всі ці дати не мали вирішального значення, а лише опосередковане й зовсім не визначальне, оскільки за досить короткий термін святкування вже тричі перепризначалося, то тепер дата вже не є принциповою. Я гадаю, що вдалим рішенням було, коли День ВМС призначили на 1 серпня - а це перша перемога українських моряків на морі 520 років тому, і перший вихід корабля ВМС України в море. Його перенесли на дату, яка жодним чином не пов'язана з історією ВМС. Тепер знову повернулися до радянської дати. На мою думку, немає нічого поганого в тому, що тепер День ВМС збігається з Днем ВМФ Росії. По-перше, ми і так завжди святкували це свято разом, по-друге, великою мірою - ми ж не вороги, хоча й маємо певні протиріччя та тертя. Я не схильний переносити конфліктні відносини між елітами Росії та України на обидва наші народи та на обидві держави. Народи ж не винні, а еліти порозуміються рано чи пізно.

Володимир ПРИТУЛА, експерт проекту «Кримський політичний діалог»:

 - Перенесення святкування Дня ВМС України на один день із російським Днем ВМФ - це прояв того, що зараз Україна іде в фарватері російської політики, відбувається радянізація ідеологічної та суспільної сфери в Україні. Остання неділя липня - це радянське свято, яке не має ніякого стосунку до України, воно призначене 1937 року, не має конкретного історичного наповнення. Багато українських офіцерів, із якими я розмовляв, негативно та з розчаруванням ставляться до постійних переносів святкування дня їхнього професійного свята. Лише один цей факт показує, що і наш політикум, і Президент й досі не визначилися ні зі стратегією, ні з призначенням, ні з ідеологічним наповненням військової сфери. Перенесення днів святкування не сприяє вихованню патріотизму серед українських моряків, не зміцнює дисципліни, не додає бойового і морального духу. Всім відомо, що дата відновлення українського флоту - це 5 квітня. Саме в цей день було опубліковано Указ Президента про створення ВМС України, і було б логічно саме цього дня святкувати професійне свято моряків.

 Разом із тим я бачу позитивний момент - оскільки тепер день ВМСУ є державним святом, і коли воно збігається з російським Днем ВМФ, то його святкування в Севастополі та в інших регіонах Криму тепер зобов'язані брати на себе державні органи України, воно має відбуватися на наших умовах та за нашими традиціями, а не так, як хочуть російські адмірали та офіцери, які тут у гостях. Раніше організацією святкування цього дня в Криму займалися російські структури, а тепер за це мають відповідати українські органи державної влади. Тобто тепер у День українського флоту в останню неділю липня попереду має бути український корабель, над усіма установами має бути український прапор, наповнення та оформлення свята має бути національно та історично українським. Це єдиний позитивний момент, і важко сказати, чи переважить він негативні.

Газета "День"

Переглянули: 1217 раз(а), газета / Опублікована : 12 Січ. 2012
JpLUpvP4q2 / 20 Січень 2014
Shoot, who would have <a href="http://prebbbnsco.com">thguhot</a> that it was that easy?
cBLEukpu0fB6 / 19 Січень 2014
It's a real plareuse to find someone who can think like that
Ім`я / нікнейм:
Коментар:
Афоризми

Хто пише сировину, той творить для вторсировини.

Ростислав ДОЦЕНКО

Пошук

Подяка

Всiм спасибi!


Підписка
Передплачуйте “Слово Севастополя” для себе та своїх близьких!

Підписка RSS

Підписка E-mail:

Форум
Погода

Погода в Україні

Курс валют

Фази Місяця

Фазы Луны на RedDay.ru (Севастополь)
День в історії

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Афоризми